Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 10:46
Reklama

Honorowa odznaka za odkrywanie świata, którego już nie ma - [VIDEO]

Małgorzata Krystyna Frąckiewicz otrzymała we wtorek 21 września w Łomży z rąk wicemarszałka Marka Olbrysia Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. W uzasadnieniu decyzji zarządu województwa znalazło się sformułowanie o wybitnych osiągnięciach w dziedzinie kultury, a wicemarszałek jeszcze rozwinął to uzasadnienie.
Honorowa odznaka za odkrywanie świata, którego już nie ma  - [VIDEO]

Odznaka

- To wielki honor i niezmiernie miły dla mnie zaszczyt reprezentować w tej chwili zarząd województwa podlaskiego. Wręczyłem Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego pani Małgorzacie Frąckiewicz, która jest znakomitą badaczką  języka i historii, naukowcem Uniwersytetu w Białymstoku, a jednocześnie niezwykłą, barwną postacią życia naukowego Łomży i całego naszego województwa. Nieczęsto spotyka się osoby, które z takim zaangażowaniem i charyzmą spełniają się w pracy twórczej i w dodatku umieją porwać do działania innych. Jestem pod wrażeniem jej energii i zaangażowania – mówił wicemarszałek Marek Olbryś dołączając do odznaczenia bukiet kwiatów.

 

 

Małgorzata Frąckiewicz, która realizuje swoje pasje także w Łomżyńskim Towarzystwie Naukowym im. Wagów (ŁTN) oraz łomżyńskim oddziale Polskiego Towarzystwa Historycznego (PTH), z przejęciem dziękowała.

- Nie znamy się z panem wicemarszałkiem zbyt długo, ale cieszę się, że spotkałam człowieka, który tak rozumie i docenia innych. Liczymy na dalszą współpracę i potwierdzam, że w naszych wydarzeniach wydawniczych i innych będziemy z przyjemnością promować zaangażowanie Urzędu  Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego – mówiła Małgorzata Frąckiewicz.

Księgi

Spotkanie, podczas którego doszło do uhonorowania, poświęcone było promocji unikalnego przedsięwzięcia, jakiego podjęła się Małgorzata Frąckiewicz ze współpracownikami z ŁTN i PTH i przy finansowym wsparciu m. im. Urzędu Marszałkowskiego. Jest to tłumaczenie i wydawanie pierwszych w języku polskim „Ksiąg pamięci” powstających w środowiskach żydowskich miast i miasteczek historycznej Ziemi Łomżyńskiej. 




Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama