Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 09:16
Reklama

Kolno: coraz bliżej końca remontu DK63

Nadal jeszcze przejazd przez Kolno ulicą Wojska Polskiego, czyli miejskim odcinkiem drogi krajowej 63, wymaga cierpliwości i zamkniętych okien samochodu z powodu budowlanego pyłu i hałasu. Do końca sezonu letniego, kiedy jest także szlak tranzytowy w kierunku Pisza, Orzysza czy Giżycka sytuacja radykalnie się nie zmieni, ale każdego dnia uciążliwości powinno być mniej.

Jak informuje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zaawansowanie prac na drodze 63 w Kolnie szacowane jest na 65 procent. Na kilka miesięcy przed zakończeniem przebudowy drogi krajowej nr 63 w Kolnie jest już gotowy odcinek próbny w rejonie wybudowanego ronda, a na pozostałych fragmentach trwają intensywne prace. Główna droga ma być przejezdna na przełomie września i października, a zakończenie wszystkich robót planowane jest na listopad.

Cały modernizowany odcinek ma niemal 2,5 km. Obecnie, w zależności od miejsca, trwają roboty przy podbudowie (dolna warstwa konstrukcji nawierzchni) czy wzmacnianie podłoża w rejonie mostu. Z kolei nowe rondo na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i ulic z ul. Kolejową i Witosa jest już gotowe wraz z kilkuset metrowym odcinkiem ulicy, jako odcinek próbny. Wykonawca planuje finisz prac na wrzesień , kiedy to ma być układana warstwa ścieralna.

„Przejście przez Kolno, to właściwie przebudowa głównej ulicy w mieście, która prowadzi przez zwartą zabudowę z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej - przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś, ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej, chodników, zatok autobusowych i ścieżki rowerowej. Koszt inwestycji to 27 mln zł” – podkreśla w swojej informacji GDDKiA.

Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i buduj”. Umowę z wykonawcą - Konsorcjum PBK Łomża – GDDKiA podpisała 17.02.2017. Na plac budowy wykonawca wszedł w maju 2018 roku.



Podziel się
Oceń

Komentarze

Mirek 27.08.2019 19:58
Głupota do kwadratu. Tam powinna być obwodnica. Mówi się o ekologii, a tu w korkach jest wydzielane tysiące ton spalin, przepalane na próżno tysiące litrów paliw.
Gosk Stanisław 25.07.2019 16:33
Debilizm władz by w okresie wakacyjnym doprowadzać kierowców do białej gorączki , osoby która o tym zadecydowały powinny być ukarane dożywotnim zakazem pełnienia funkcji publicznych , ubezwłasnowolnione i skierowane do szpitala psychiatrycznego dożywotnio.
Reklama