- Rowery są wygodne i przystosowane do jazdy po mieście – opowiada Robert Zakrzewski. Korzystał już z systemu ŁoKeR około 190 razy - dojeżdża do pracy, na zakupy, jeździ rekreacyjnie. Zna wszystkie szczegóły dotyczące wypożyczenia rowerów miejskich. Wręcz pasjonuje się ta inicjatywą i jest autorytetem oraz przewodnikiem dla znajomych. Jak mówi, pierwszy raz z wypożyczalnią miejskich jednośladów zetknął się w Białymstoku.
- Pomyślałem, że fajnie byłoby, żeby kiedyś takie rowery były w Łomży. Dziś możemy się tylko z tego cieszyć i korzystać - mówi Robert Zakrzewski.
W tej chwili w naszym mieście jest 13 stacji bazowych należących do systemu Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR.
- Statystyki pokazują, że tych wypożyczalni wciąż jest za mało jak na Łomżę – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski.- ŁoKeR to jak na razie projekt pilotażowy, który potrwa do końca października tego roku. Mam nadzieję, że system będzie się dalej rozwijał i rowery zagoszczą u nas na stałe, a w przyszłości będziemy mogli dojechać nimi do gmin ościennych. Czymś pięknym byłaby na przykład podróż rowerem do naszego Skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie – podsumowuje włodarz miasta.
Aby zarejestrować się w systemie ŁoKeR, trzeba wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej www.polskirowermiejski.pl i wpłacić 19 zł. Pierwsze 15 minut jazdy po wypożyczeniu jest bezpłatne, zaś godzina korzystania z roweru kosztuje symboliczną złotówkę.
Trochę statystyki:
Start systemu pilotażowego 28 kwietnia 2018 – koniec 31 października;
13 stacji;
Liczba zarejestrowanych użytkowników: 1844;
Liczba wypożyczeń: 11 530, w ciągu ostatniego miesiąca przybyło 5 490;
Najbardziej oblegane stacje 5 stacje: Galeria Łomża (1841 wypożyczeń); Orlik (1483); Stary Rynek( 1161); "Strzelnica" (1144); SP 9 (1131);
Średni czas wypożyczeń: 34 minuty (o 2 krócej niż w czerwcu);
Łączny czas wypożyczeń: 6556 godzin;
Użytkownicy: mężczyźni - 56,7% ; kobiety - 44,3% .
"Godziny szczytu": 14 – 20 (pik: 18 – 19).
Komentarze