Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 07:19
Reklama

Łomżyńskie Anioły Biznesu po raz pierwszy - [VIDEO]

Biznes i Ziemia Łomżyńska to dobrze dobrana para. Biznes, rodzina i Ziemia Łomżyńska to jeszcze większa gwarancja sukcesu. Takie wynika z pierwszej edycji Konkursu Gospodarczego "Łomżyńskie Anioły Biznesu", który zrodził się we współpracy Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży.
Łomżyńskie Anioły Biznesu po raz pierwszy - [VIDEO]

Uskrzydlone statuetki zabrali do domów podczas inauguracyjnej gali Karol i Radosław Charubinowie, bracia tworzący spółkę Kino Polska za "Debiut Roku", Jan Kurpiewski jako "Pracodawca Jutra" i jego syn Tomasz Andrzej Kurpiewski z tytułem "Inwestor Roku". Łukasz Kalinowski, wiceprezes  OSM Piątnica, czyli "Ambasadora Ziemi Łomżyńskiej", radością z wyróżnienia z pewnością podzieli się z ojcem, Zbigniewem Kalinowskim , prezesem OSM, który budował jej potęgę. Pozostali nagrodzeni tytułem i statuetką "Łomżyńskich Aniołów Biznesu" to: spółka Agro-Rolnik w kategorii Firma "Z sercem" oraz IT Card Centrum Transakcji Płatniczych jako Firma Roku.

 

Praca Kapituły

Zanim jednak zwycięzcy zebrali gratulacje i dodatkowo zostali nagrodzeni brawami osób zgromadzonych w komfortowej sali Kina Millenium, nie mogło zabraknąć opowieści o tym "skąd pochodzą Anioły".

- Obserwując to jak ciekawie rozwija się życie gospodarcze Łomży i Ziemi Łomżyńskiej doszliśmy do wniosku, że istnieje potrzeba ustanowienia nagrody, która będzie "gospodarczą marką" naszego regionu - mówił jeden z głównych inicjatorów przedsięwzięcia Andrzej Garlicki, zastępca prezydent Łomży. - Chcemy, żeby poszedł stąd jasny przekaz: to dobre miejsce do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Wicestarosta łomżyński Lech Szabłowski uzupełnił opowiadanie o szczegóły przygotowań do "zlotu Aniołów".

- Chciałbym tu wymienić z nazwiska osoby, które wykonały ogromną pracę, aby doprowadzić nas do tej gali. To przede wszystkim Elżbieta Olejniczak-Bazydło, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Małgorzata Puchała z Urzędu Miejskiego i Edyta Zawojska ze Starostwa Powiatowego. Musiały przyjąć i zweryfikować 136 zgłoszeń w sześciu konkursowych kategoriach - powiedział Lech Szabłowski.

Przedstawił także reguły działania kapituły złożonej  z przedstawicieli władz  oraz rad miasta i powiatu, Powiatowego Urzędu Pracy, organizacji przedsiębiorców.

- Każda z tych osób pracowała i oceniała samodzielnie zweryfikowane zgłoszenia. Na koniec wyniki ustaliła Kapituła w pełnym składzie - poinformował Lech Szabłowski.

Efekty był taki, że na finałowej gali zaprezentowane  zostały po trzy podmioty z każdej z sześciu kategorii.




Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama