Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 12:59
Reklama dotacje rpo

Łomżyńskie Anioły Biznesu po raz pierwszy - [VIDEO]

Biznes i Ziemia Łomżyńska to dobrze dobrana para. Biznes, rodzina i Ziemia Łomżyńska to jeszcze większa gwarancja sukcesu. Takie wynika z pierwszej edycji Konkursu Gospodarczego "Łomżyńskie Anioły Biznesu", który zrodził się we współpracy Urzędu Miejskiego, Starostwa Powiatowego oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży.
Łomżyńskie Anioły Biznesu po raz pierwszy - [VIDEO]

Kategoria "Pracodawca Jutra"

W zasadzie nazwa kategorii mogła nawiązywać nie tylko do "jutra" ale także do "wczoraj" i "dzisiaj", ponieważ chodziło o firmy, które same i we współpracy z urzędem pracy szczególnie dbają o tworzenie miejsc pracy oraz stwarzanie możliwości rozwoju i podnoszenia kwalifikacji pracowników. Nominowani to PHU "Kurpiewski" Jan Kurpiewski, Sonarol i Spółdzielnia Socjalna Alexis. Wygrała firma "Kurpiewski" chlubiąca się 40-letnią tradycją, zatrudniająca obecnie ponad 100 osób. Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Mieczysław Bieniek uhonorował także spółdzielnię socjalną Alexis z Łomży, która jest znakomitym przykładem sukcesu podmiotu wywodzącego się z "ekonomii społecznej".

Zarówno Jan Kurpiewski, jak i Barbara Duda z Alexis, sprawiali wrażenie kompletnie zaskoczonych. Potentat paliwowy i szefowa wytwórni wyrobów tekstylnych z emocjami wyrażali radość.

- To zaskoczenie, ale postaramy się o kolejne inicjatywy - powiedziała Barbara Duda.

Kategoria "Inwestor Roku"

Statuetka miała być przyznana podmiotowi, który w ostatnim okresie dokonał  inwestycji szczególnie ważnych dla rynku pracy i wizerunku miasta. Nominowali byli: Kino Polska, firma "Kurpiewski" Tomasza Andrzeja Kurpiewskiego i Ubojnia Zwierząt Robert Rytel.

Kapituła miała trudny dylemat, ale wskazała na  Tomasza Andrzeja Kurpiewskiego i jego Park Handlowy Łomża ,w którym zatrudnienie znalazło  około 130 osób.

Kategoria  "Ambasador Ziemi Łomżyńskiej"

Jedyna kategoria, w której walory czysto ekonomiczne ekonomiczne i produkcyjne miały mniejsze znaczenie. Ważny był za to rozwój i tworzenie pozytywnego wizerunku miasta na zewnątrz. Nominacje otrzymali: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego, OSM Piątnica oraz zakład Bona w Jeziorku.

Starosta Elżbieta Parzych i wicestarosta Lech Szabłowski po nagrodę zaprosili na scenę Łukasza Kalinowskiego, wiceprezesa spółdzielni mleczarskiej.

- Tożsamość regionalna jest w pracy naszej formy bardzo ważna. Stąd jest większość naszych pracowników, stąd pochodzi mleko, które trafia do mieszkańców naszego kraju i na eksport. Ta nagroda to zaszczyt i zobowiązanie mówił Łukasz Kalinowski.




Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama