Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 00:55
Reklama

Anna Rybakiewicz odkryciem 2023 roku

Pochodząca z Łomży Anna Rybakiewicz, radczyni prawna i pisarka w jednym, została mianowana Odkryciem 2023 roku podczas gali XX edycji Podlaskiej Marki. – Jestem przykładem tego, że warto czasem zaryzykować I warto jest spełniać swoje marzenia, bo dzięki temu można się znaleźć właśnie na tej scenie podczas gali Podlaska Marka – mówiła ze wzruszeniem Anna Rybakiewicz.

Docenione zostały najciekawsze inicjatywy, wyjątkowe miejsca, najlepsze produkty, których wspólnym mianownikiem jest nasz region. W piątek, 24 maja, w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyła się jubileuszowa gala konkursu. Ta edycja plebiscytu jest szczególna, bo odbywa się po raz 20. W ciągu tych dwóch dekad konkurs bardzo się rozwinął. Mówił o tym, witając zgromadzonych gości, marszałek Łukasz Prokorym.

– Tytuł Podlaskiej Marki jest przyznawany tym najlepszym z najlepszych. Cieszy mnie bardzo, że pretendentów do niego jest tak wielu, bo to oznacza, że jesteśmy przedsiębiorczym, kreatywnym społeczeństwem –  podkreślił.

O miano Podlaskiej Marki ubiegało się 28 nominowanych w dziesięciu kategoriach. Kapituła konkursu wskazała najlepsze, najbardziej wartościowe przedsięwzięcia, produkty i wydarzenia, które były realizowane w ubiegłym roku na terenie naszego województwa.

– Cieszę się, że od lat kontynuujemy docenianie naszych producentów, osób, które zmieniają województwo podlaskie na lepsze – mówił wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski.

Produkt Spożywczy i Użytkowy, Inwestycja i Odkrycie

I tak Produktem Spożywczym roku 2023 zostały wysokobiałkowe jogurty dla dzieci produkowane w łapskiej Spółdzielni Mleczarskiej. Zaproszony na scenę przez europosła Tomasza Frankowskiego prezes Antoni Żdanuk, odbierając statuetkę zapewnił, że produkowane są one metodą tradycyjną, naturalnie, bez zbędnych dodatków. Najlepszym Produktem Użytkowym wybrano z kolei naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, skóry głowy i ciała Neboa, produkowane przez spółke Eurus.

Za Inwestycję 2023 roku uznano Fabrykę Kół Tarczowych Pronar, a radczyni prawna i pisarka w jednym Anna Rybakiewicz została mianowana Odkryciem 2023 roku.

- Gratuluję wszystkim nominowanym i laureatom. Wiem, jak wiele pracy wykonaliście, aby znaleźć się w tym gronie. I powtórzę po raz kolejny: warto zaryzykować i spełniać marzenia, bo mogą one zaprowadzić was na kolejną tak wspaniałą galę. Raz jeszcze dziękuję kapitule Podlaskiej Marki Roku za otrzymaną nagrodę – mówiła Anna Rybakiewicz.

Anna Rybakiewicz, to absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, która od 2016 roku wykonuje zawód radcy prawnego.  Uwielbia słuchać ludzkich historii. Intrygują ją losy przodków, do których niejednokrotnie odnosi się w swoich powieściach. W swoich książkach powraca do dawno minionych lat, ukazując przy tym nieoczywiste i wyszukane detale historyczne, przywołując zapomniane miejsca, które za sprawą stworzonych przez nią postaci, na nowo budzą się do życia. Fakt, że inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami sprawia, że jej powieści czyta się z zapartym tchem, przeżywa się o wiele mocniej i niezwykle trudno jest o nich zapomnieć. Na swoim koncie ma już pięć powieści. Najnowsza ,,Ocaleni dla miłości” miała premierę 15 maja 2024 roku.

Społeczeństwo, Projekt 4.0, Biznes, Wydarzenie

W kategorii Społeczeństwo zwyciężyła inicjatywa Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Poznajemy Podlaskie. Jako najlepszy Projekt 4.0 wskazano Supernowoczesne Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach. Z kolei Producent okien i drzwi – firma Monolit została doceniona w kategorii Biznes. O tym, że warto wychodzić poza schematy i otworzyć przysłowiowe okno na świat, opowiedział jej dyrektor Jacek Sutkowski.

Odbywającym się na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej East Design Days przypadł tytuł Wydarzenia minionego roku. Rektor uczelni Marta Kosior-Kazberuk statuetkę odebrała z rąk marszałka Łukasza Prokoryma i prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

– East Design Days przyciąga na Podlasie światowej sławy dizajnerów i architektów. Inspiruje i edukuje. Odbyło się już sześć edycji, pracujemy nad kolejnymi i zapewniam, że będą coraz wspanialsze i że będą dalej sławiły Podlaskie – deklarowała, dziękując za nagrodę.

Kultura i Podlaska Marka Konsumentów

Największa uczelnia techniczna w regionie doceniona została także w kategorii Kultura za organizację Dni Kultury Studenckiej Juwenalia Białystok 2023. Z kolei Stowarzyszenie Białostocki Klub Kibiców Niepełnosprawnych BKKN zwyciężyło w kategorii Marka Bez Barier za pierwszą w Polsce Galę Paraboksu Seven Stars Paraboxing Night. Jego prezes Wojciech Grabowski podkreślał, że „wszystko, co dobre, wywodzi się z naszego województwa i powinno dalej iść w świat”.

Podlaskiej Marce towarzyszył plebiscyt Podlaska Marka Konsumentów, w którym to internauci wybierali w głosowaniu swojego faworyta. W tym roku zwycięzcą został pokaz akrobacji lotniczych Odlotowe Suwałki AIR SHOW. Nagrodę odebrał prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Ambasadorzy regionu

Honorowym ambasadorem województwa podlaskiego został Wojciech Fortuna, polski skoczek narciarski, mistrz olimpijski i mistrz świata z Sapporo. Były sportowiec od 20 lat związany jest z Suwalszczyzną i tamtejszym Wojewódzkim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Szelmencie.

Tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki przypadł w udziale Henrykowi Owsiejewowi, prezesowi zarządu firmy Malow Sp. z o.o. Nagrodę wręczył mu przewodniczący sejmiku Cezary Cieślukowski w towarzystwie wojewody Jacka Brzozowskiego.

Finał 20. edycji Podlaskiej Marki uprzyjemniły występy znanych muzyków – Nataszy Urbańskiej I Sławka Uniatowskiego.


 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama