JADŁOdzielnia powstała we współpracy z Fundacją Międzynarodowy Instytut Rozwoju Dzieci. Na tę chwilę to dwie lodówki, które zapełniły się jedzeniem oraz regał z produktami higienicznymi.
Jadłodzielnia powstała przy wyjątkowym miejscu, w którym od miesiąca funkcjonuje DOBROdzielnia. Cały czas poszukiwani są wolontariusze, opiekunowie i osoby, które chcą prowadzić tu zajęcia, po prostu podzielić się dobrem
Jedz, dziel się i częstuj, nie marnuj jedzenia to hasło i sens działania JADŁOdzielni, dlatego przynosimy produkty, które sami byśmy zjedli – muszą się mieścić w terminie „najlepiej spożyć do” (mogą być po terminie „należy spożyć przed”). Jak informują organizatorzy jadłodzielni wszystko pakujemy szczelnie, w czyste opakowania, produkty opisujemy, zaznaczając skład i datę przygotowania – w przypadku dań przygotowanych przez nas samodzielnie. Nie ma problemu, jeśli chcemy oddać np. pół paczki ryżu czy innych suchych produktów, ale muszą być szczelnie zamknięte.
DOBROdzielnia przy parafii Miłosierdzia Bożego to miejsce - jak się okazało - integracji dla osób w różnym wieku, które mogą tu spotkać się, porozmawiać i szukać sposobów, by realizować swoje zainteresowania lub zwyczajnie pomóc innym.
JADŁOdzielnia czynna jest przez siedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Służyć ma przede wszystkim bezdomnym, ubogim, opuszczonym, samotnym. W każdą sobotę od godz. 12.00 do 14.00 każdy z nich otrzyma tu bezpłatnie gorącą zupę, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to także w niedziele, dlatego organizatorzy zapraszają do współpracy i podejmowania inicjatywy, którą koordynuje Dobodzielnia i tu można zgłaszać się z pomysłami i wsparciem.
Komentarze