Zaproszeni artyści reprezentowali skrajnie przeciwne postawy formalne i artystyczne, różnorodność technik i metod kreacji w fotografii. Pochodzili z różnych, często znajdujących się na przeciwległych krańcach naszego kraju miejsc, od Podlasia i Lubelszczyzny przez stolicę po Dolny Śląsk.
Plener fotograficzny jest czymś w rodzaju podróży, której właściwym celem jest coś więcej niż fizyczna zmiana miejsca. Od lat chcieliśmy, aby Łomża była jaśniejszym punktem na fotograficznej mapie polski. Przy organizacji, było wiele pracy, ale myślę, że wszystko zagrało. – dodawał Jerzy Chaberek.
W plenerze uczestniczyli: Jerzy Chaberek, Adam Czarniewicz i Ewa Skłodowska z Łomży, Ryszard Karczmarski (Chełm), Tomasz Mielech i Marek Liksztet (Jelenia Góra), Anna Sielska (Katowice), Bogusław Florian Skok (Białystok), Tomasz Michałowski, Wojciech Sternak, Bartłomiej Syta i Tomasz Walczak z Warszawy, Tadeusz Żaczek (Biała Podlaska), a także Marek Gardulski z Krakowa, który jak mówił, na plenerze był pierwszy raz w życiu.
Efekt pleneru to jak już wspomnieliśmy bardzo urozmaicone i różnorodne zdjęcia, które mogły powstać tylko w określonych warunkach, zainspirowane czasem i przede wszystkim miejscem, Łomżą i jej okolicami. Każdy z autorów prezentuje na wystawie od dwóch do sześciu fotografii.
Ten finał to szczególny dzień dla MDK-DŚT jako twórców całej wystawy i wcześniejszych warsztatów, ponieważ jako Dom Środowisk twórczych starają się pobudzać lokalnie różne działania artystyczne. Wystawa czynna jest do 7 listopada 2022r, a my zapraszamy na kolejne odsłony Off Roadu
Komentarze