Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 06:56
Reklama

Łomżyńskie Anioły Biznesu 2021. Gospodarcza marka Ziemi Łomżyńskiej - [VIDEO] i [FOTO]

W Hali Kultury w Łomży odbyła się uroczysta gala Łomżyńskie Anioły Biznesu. To nagrody przyznawane przedsiębiorcom i instytucjom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Czwarta edycja konkursu miała wyjątkowy charakter. Dla ocenianych w niej firm wyzwaniem była nie tylko normalna rywalizacja na rynku, ale także mierzenie się ze skutkami pandemii.
Łomżyńskie Anioły Biznesu 2021. Gospodarcza marka Ziemi Łomżyńskiej - [VIDEO] i [FOTO]

Autor: KB

Poza statuetką prezes PARP, Dariusz Budrowski, wręczył wiceprezesowi Zbigniewowi Forencowi nagrodzę specjalną Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - voucher na udział w międzynarodowej konferencji polskich przedsiębiorców – Forum Przedsiębiorczości.

- To jest podsumowanie wielu lat naszej pracy, w ubiegłym roku obchodziliśmy 30 – lecie firmy, w sumie nie celebrowaliśmy tego jubileuszu, bo nie było warunków. Dlatego możemy potraktować tę nagrodę jako takie zwieńczenie i podsumowanie tych 30 lat  - powiedział Zbigniew Forenc, wieceprezes zarządu Zakładu Usług Informatycznych Novum Sp. z o.o..

„Inwestorem Roku” zostało przedsiębiorstwo Greenvit Sp. z o.o., docenione za budowę nowego zakładu produkcji standaryzowanych ekstraktów roślinnych w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Podczas Gali firmę reprezentował Łukasz Brzeziński, a nagrodę wręczał Konrad Trzonkowski, dyrektor zarządzający Agencji Rozwoju Przemysłu. Przekazując statuetkę Anioła powiedział, że to nie konkurencja kosztowa jest najważniejsza, a kompetentna kadra. Najważniejsze są inwestycje w moce produkcyjne, które zaspokoją przyszłe potrzeby rynku. Ważny jest także innowacyjny produkt, który charakteryzuje się krótkim cyklem życia.

„Firma z sercem”, w tej kategorii przedsiębiorcy oceniani byli pod kątem podejmowanych działań na rzecz społeczeństwa m.in. akcje charytatywne, wspieranie celów społecznych, szczególnie w czasie epidemii SARS COV- 2, promocję kultury, działania proekologiczne oraz pomoc potrzebującym w różnych aspektach. Nagrodę w kategorii „Firma z sercem” otrzymała Ubojnia Zwierząt Robert Rytel.

- To nie jestem tylko ja, za moim sercem stoi cały zespół z firmy, któremu z tego miejsca chciałbym podziękować. Nie tylko ja takie serce mam. Bardzo wielu z nas wszystkich na co dzień te serce pokazuje – mówił wzruszony Robert Rytel przypisując sukces żonie, która na co dzień jest jego natchnieniem. – Poza tym dobro wraca, a docenione w dwójnasób zwłaszcza – dodał przedsiębiorca.

„Pracodawca jutra” to przedsiębiorca wyróżniający się rzetelnością i wiarygodnością w prowadzeniu i zarządzaniu firmą oraz współpracą z PUP, który w latach 2020 i 2021 utrzymał lub zwiększył poziom zatrudnienia zachowując dotychczasowe jego warunki. W tym roku „Pracodawcą jutra” został Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy.

- Jestem niezmiernie zaskoczony, nie spodziewałem się tego wyróżnienia, ale tak jak powiedziała pani dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy faktycznie długie lata korzystamy ze środków, którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w kontekście zatrudniania i szkolenia naszych pracowników – mówił Piotr Kaczyński prezes zarządu HEXA Banku Spółdzielczego w Piątnicy.

Dodał, że zarządzanie zasobami ludzkimi jest niezwykle trudnym zadaniem, ale bank mierzy się z tym na co dzień mając nadzieję, że robi to z sukcesem.

 „Ambasadorem Ziemi Łomżyńskiej” w tym roku został Teatr Lalki i Aktora w Łomży. - Tworzymy pewien świat wartości i działamy na rzecz szeroko pojętego humanitaryzmu. To trudna praca dająca mnóstwo radości i satysfakcji. Nagroda jest dla nas dużą niespodzianką, postaramy się nie zawieść, a tę nagrodę chciałbym dedykować wszystkim pracownikom, którzy tworzyli ten teatr i tworzą go nadal oraz miłośnikom naszego Teatru - powiedział Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży

W kategorii „Kobieta Sukcesu” uhonorowane zostały: Elżbieta Parzych – skarbnik Miasta Łomża oraz Elżbieta Olejniczak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Obie panie odbierając statuetki nie kryły wzruszenia i zaskoczenia.

- Nie myślę o swojej pracy jako o sukcesie. Chcę być na rynku pracy niekoniecznie mistrzynią, a raczej solidnym rzemieślnikiem - mówiła dyrektor Elżbieta Olejniczak. - To jest chyba największe zaskoczenie mojego życia – mówiła ze sceny zaskoczona Elżbieta Olejniczak. - Zawsze kierowałam się zasadą, którą wpoiła mi moja mama, żołnierz AK: jeżeli robisz coś to rób to dobrze na 100% - tłumaczyła. - Jestem bardzo wdzięczna i myślę, że to na zakończenie mojej drogi zawodowej, która niechybnie zbliża się ku końcowi jest bardzo miłe. Postawię tę statuetkę na honorowym miejscu i będę mile wspominać te czasy, w których pracowałam w urzędzie – dodała Elżbieta Olejniczak.

- Pracuj na swój sukces, a nie klęskę i tak staram się pracować – mówiła ze sceny natomiast Elżbieta Parzych. Pytana o przepis na sukces, podpowiada, że jest możliwy do osiągnięcia wtedy, kiedy nasza praca jest pasją, bo wtedy chętnie angażujemy się w nią i poświęcamy swój czas na rozwój  - dodała skarbnik miasta.

Konkurs Łomżyńskie Anioły Biznesu organizowany jest od 2017 roku przez Miasto Łomża wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Urzędem Pracy w Łomży stał się gospodarczą marką Ziemi Łomżyńskiej.

W roku 2020 nie odbył się z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, która była sprawdzianem elastyczności i możliwości dostosowawczych przedsiębiorstw oraz sprawdzianem wrażliwości społecznej biznesu.

Kategorie konkursu w tym roku zostały zaktualizowane i uwzględniają aspekty działalności przedsiębiorców w dobie pandemii.

Muzycznym akcentem tegorocznej gali był recital Marcina Wincenciaka – wokalisty, kompozytora i  producenta, który swoją karierę muzyczną rozpoczynał w Łomży.

Od ponad trzech miesięcy wszyscy solidaryzujemy się z Ukrainą. Materialnym dowodem tego były niebiesko żółte wstążki, które otrzymali obecni na gali w Łomży oraz występ Swetłany Tihonowej, która z rodziną przebywa z Łomży.

Czwarta edycja wydarzenia została objęta patronatem honorowym przez: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, Marszałka Województwa Podlaskiego, Krajową Izbę Gospodarczą, Polską Agencję Inwestycji i Handlu oraz Podlaski Związek Pracodawców. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Tegoroczną  galę zakończył występ łomżyńskiego akordeonisty Piotra Komorowskiego.




Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama