Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 01:22
Reklama

Żołnierze z granicy polsko-białoruskiej pojadą na wakacje. Szef MON chce dodatkowo uhonorować ich pracę

Od kilku miesięcy na granicę Polski z Białorusią wysyłane są służby, które chronią terytorium naszego kraju przed wypychaniem migrantów na jego teren. Zadanie to pełnią m.in. żołnierze, których minister obrony narodowej chce teraz dodatkowo wynagrodzić.

Autor: gov.pl

W połowie ubiegłego roku polskie władze podjęły decyzję o skierowaniu dodatkowych patroli na granicę z Białorusią. Tam liczne grupy obcokrajowców usiłują od pewnego czasu w sposób nielegalny przechodzić na terytorium naszego kraju. Masowe migracje mają być częścią tzw. „wojny hybrydowej” prowadzonej przez reżim Łukaszenki. Choć na terenie objętym zagrożeniem obowiązywał już nawet stan wyjątkowy, podejmowane dotychczas środki nie przyniosły efektu. Tysiące służb strzegą nieustannie terenów przygranicznych. Wśród nich są między innymi żołnierze, i to właśnie ich dotyczy decyzja szefa MON Mariusza Błaszczaka o przyznaniu dodatków za tę służbę.

O chęci dodatkowego uhonorowania przedstawicieli armii, którzy zostali skierowani do odbywania służby na polsko-białoruskiej granicy przez minimum 60 dni, minister poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z zamieszczonego na Twitterze wpisu dowiadujemy się, że bonifikaty będą przyznawane w formie dofinansowania od pobytu w ośrodkach wypoczynkowych z zasobów Agencji Mienia Wojskowego.

„Zdecydowałem, że żołnierzom, którzy tam służyli przez co najmniej 60 dni MON dofinansuje pobyt w ośrodkach wypoczynkowych należących do Agencji Mienia Wojskowego” – wyjaśnił Mariusz Błaszczak.


W projekcie opublikowanym na stronie Rządowego Centrum Legislacji doprecyzowano, że dofinansowanie wyniesie ok. 2000zł i będzie niezależne od wysokości dochodów rodziny. Przysługiwać będzie żołnierzowi „skierowanemu do pełnienia służby w zasięgu terytorialnym przejścia granicznego oraz w strefie nadgranicznej i pełniącemu tę służbę łącznie przez okres nie krótszy niż 60 dni w ramach pomocy udzielanej Straży Granicznej”. Na jego wykorzystanie będą dwa lata, od dnia, w którym beneficjent spełni warunki przyznania.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama