Zamówienia i rezerwacje składane przez elektroniczny katalog PATRON nie będą realizowane. Terminy zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych zostaną prolongowane i nie będą naliczane kary za przetrzymanie książek.
Wszystkie wydarzenia, zaplanowane on-line, na fanpage’u Książnicy Podlaskiej na Facebooku (www.facebook.com/ksiaznicapodlaska) odbędą się zgodnie z harmonogramem.
O ewentualnym przedłużeniu zamknięcia biblioteki instytucja informować będzie w osobnym komunikacie.
Ponadto, przez okres zamknięcia czytelni świadczone będą dodatkowe usługi reprograficzne w Czytelni Ogólnej Książnicy Podlaskiej, które świadczone będą dla zarejestrowanych czytelników Książnicy. Skanowane będą materiały oznaczone sygnaturą: Czytelnia Ogólna, Magazyn 4, Magazyn 5 w formacie A3 i A4 z domyślnymi ustawieniami rozdzielczości do 300 DPI.
Materiały mogą być kopiowane wyłącznie w zgodzie z obowiązującym prawem, w szczególności z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 2019 r., poz. 1231).
Książnica Podlaska nie bierze odpowiedzialności za ewentualne naruszenie prawa autorskiego dokonane przez zamawiającego materiały biblioteczne.
Szczegółowe informacje na temat pobieranych opłat zawarte są w Cenniku opłat i kar.
Zamówienia przyjmowane będą e-mailowo pod adresem: [email protected] lub telefonicznie pod nr tel. 85 67-67-225 od poniedziałku do piątku w godz. 800 – 1500.
Termin realizacji zależy od wielkości zamówienia i wraz z ostatecznym kosztem usługi jest każdorazowo określany przez pracowników. Skany zamówionych materiałów zostaną przekazane zamawiającemu po opłaceniu zamówienia. Opłaty należy dokonać przelewem na rachunek bankowy Książnicy Podlaskiej nr 64 1240 5211 1111 0000 4919 5514 w BANKU PEKAO S.A. ODDZIAŁ W . w Białymstoku
Pracownicy Działu Informacyjno-Bibliograficznego pełnią dyżury codziennie
w godz. od 9:00 do 15:00. Zapytania można zgłaszać telefonicznie pod numerem telefonu
85 67-67-231 bądź drogą mailową:[email protected].
Możliwy jest także bezpłatny dostęp do bazy ponad 55 tys. e-booków(kryminałów, powieści fantastycznych, romansów, thrillerów, horrorów, książek dla dzieci i młodzieży, poradników, podręczników do nauki języków obcych, publikacji popularnonaukowych – baza tytułów jest ciągle rozbudowywana), dostępnych w aplikacji Legimi.
Co należy zrobić, aby uzyskać dostęp do Legimi?
- Być Czytelnikiem Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i posiadać ważną kartę biblioteczną.
- Wysłać e-mail na adres: [email protected] w treści maila wpisując numer posiadanej karty bibliotecznej Książnicy Podlaskiej oraz imię i nazwisko. Po zweryfikowaniu, czy dana osoba jest Czytelnikiem Książnicy, w mailu zwrotnym zostanie jej przesłany kod PIN, umożliwiający dostęp do wirtualnej czytelni Legimi.
Wnioski o przyznanie kodu można przesyłać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.00. Wnioski przesłane po godzinie 15.00 będą realizowane w następnym dniu roboczym (poniedziałek-piątek, 7.30 – 15.00). - Wejść na stronę: www.legimi.pl/podlaskie, podać otrzymany od biblioteki kod i założyć darmowe konto.
- Pobrać bezpłatną aplikację LEGIMI.
- Zalogować się do aplikacji i rozpocząć przygodę czytelniczą.
Można czytać na 2 wybranych przez siebie urządzeniach: tablet, smartfon, czytnik, komputer (lista rekomendowanych urządzeń http://www.legimi.pl/pobierz-legimi/).
Liczba kodów jest ograniczona (492 kody miesięcznie). Decyduje kolejność zgłoszeń.
Komentarze