Grupa prezentowanych tańców z różnych kontynentów obejmuje: dancehall z Jamajki (Ameryka Północna), salsę kubańską (Ameryka Północna), country, taniec kowbojski (Ameryka Północna), hula (Hawaje), taniec polinezyjski (Australia i Oceania), styl Bollywood (Azja), taniec gruziński (Azja), japońskie tańce z wachlarzami (Azja), flamenco (Europa), walc wiedeński (Europa), hopak (Europa), taniec plemienny (Afryka), afrodance (Afryka), capoeira (Ameryka Południowa).
Każdy odcinek poświęcony jest jednemu z tańców, a w tym historia, specyfika czy kostiumy. Skrupulatnie prezentowany jest także układ taneczny, tak aby odbiorca nauczył się kroków podstawowych.
Wykorzystane elementy choreografii będą zaczerpnięte ze sztuki współczesnej, kultur poszczególnych regionów świata, musicali i przedstawień oraz z doświadczeń instruktorów z pracy z dziećmi. Warsztaty pozwolą uczestnikom na lepsze poznanie własnych możliwości, rozwój kreatywnego myślenia, wyrażanie emocji i lepszą kontrolę nad ciałem. Fizyczne efekty pracy po opanowaniu proponowanych układów tanecznych to wzmocnienie siły i elastyczności mięśni, utrzymanie prawidłowej postawy i – co dzisiaj bardzo ważne – więcej radości i uśmiechu. Dodatkową wartością warsztatów jest możliwość uczestniczenia w nich zarówno w ramach pracy indywidualnej, jak i w grupie, nauka dyscypliny, współpracy, spontaniczności i pewności siebie. W proponowanym programie nauki tańców nie brakuje elementów rytmiki, ćwiczeń umuzykalniających, pozwalających na lepsze zrozumienie i poczucie rytmu, wyrażanie emocje za pomocą ruchu, krzyku lub mowy.
Oto pierwszy z odcinków
Komentarze