Rozdrobnienie gospodarstw, z których producenci dostarczali niewielkiej ilości mleka. Stopniowe łączenie z okolicznymi spółdzielniami. W 2020 roku mija 40 lat od utworzenia Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekpol" w Grajewie. To jedna z największych polskich spółdzielni mleczarskich.
26.08.2020 14:30
(aktualizacja 26.09.2023 01:12)
W 2020 roku mija 40-lecie powstania Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie. Spółdzielnia kojarzona jest z tak rozpoznawalną marką jak mleko „Łaciate”, która jest jedną z głównych wizytówek grajewskiego Mlekpolu.
Reklama
- W tym roku mija 40-lecie powołania Spółdzielni Mleczarskiej w Grajewie, a później zostało dodano logo Mlekpol. Początki wyglądały różnie. Duża ilość producentów mleka, a małe gospodarstwa. Jednak wciąż jesteśmy obecni na rynku- wskazuje Edmund Borawski, prezes zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie.
W momencie powstania Mlekpolu w 1982 roku, spółdzielnia skupowała wówczas 35 mln litrów mleka rocznie. 40 lat później ta ilość zwiększyła się ponad 50 razy i wynosi 2 mld litrów, a warto wspomnieć, iż Polska skupuje ok. 12 mld litrów mleka rocznie.
- To zasługa ciężkiej pracy producentów mleka, ale także pracowników, którzy surowiec ten potrafili przetworzyć w dobry asortyment, a co za tym idzie stworzyć dobrą promocję i reklamę tych produktów- mówi prezes zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie.
Najnowsza zrealizowana inwestycja Mlekpolu to fabryka proszków mlecznych w Mrągowie.
Podziel się
Oceń
Zaloguj się aby dodać komentarz.
Komentarze
Aktualnie nie ma żadnych komentarzy. Zaloguj się aby dodać komentarz.
Komentarze