Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 13:21
Reklama

Koniec rynku pracownika czyli o tym jak sztuczny wizerunek i wartości firm runęły w 1 miesiąc

Dawno, dawno temu… o pracę trzeba się było starać. Mało tego: o praktykę trzeba się było starać. I to o praktykę darmową. Te czasy odeszły wraz z nastaniem rynku pracownika, wszechobecnych multisportów, benefitów, badań zaangażowania, funroomów, restroomów, kart prezentowych, opieki zdrowotnej i innych ciekawych rzeczy. Niektórzy pracodawcy ścigali się w wymyślaniu coraz to lepszych warunków pracy dla pracowników. Inni pracodawcy gonili tych pierwszych z niechęcią, aby nie otrzymać łatki złego/beznadziejnego pracodawcy. Ci pierwsi chcieli uzyskać zaszczytny tytuł firmy angażującej. Ci drudzy – przetrwać. Dobry benefitowy biznes. Biznes rosnących oczekiwań.
Koniec rynku pracownika czyli o tym jak sztuczny wizerunek i wartości firm runęły w 1 miesiąc

Autor: www.upcoaching.pl

Tę grę wygrają ci, którzy wpadną na to, jak razem przetrwać.
Jeśli kochasz swojego fryzjera, zapłać mu za szkolenie „jak obciąć włosy męża i dzieci”. Jeśli lubisz miejsce, które odwiedzasz każdego roku zachęć jego właścicieli do tworzenia rękodzieła, robienia zdjęć i kupuj je, aby wesprzeć te miejsca. Ten czas wymaga wsparcia – barterów, wymiany. Wymiany pracowników? Kiedyś ludzie żyli w grupach i każdy coś potrafił, wykorzystajmy to. Czerpmy ze swoich mocnych stron w swoich małych społecznościach…Wymyślajmy. Przekształcajmy. Świat już nigdy nie będzie taki sam. A pomysłów jest wiele. Teraz może wydają ci się szalone. Ale za miesiąc nazwiesz je kreatywnymi i pochwalisz się w mediach społecznościowych.

Bo epidemia się kiedyś skończy i wieści się rozejdą…
O dobrych i złych.
Pomysłach. Działaniach. Decyzjach. Miejscach. Ludziach.
I żaden Employer Branding tu nie pomoże, gdy się było…niemyślącym, reaktywnym i obojętnym.
…………………………………………………………………………

Jeśli spodobał Ci się ten post, zostaw po sobie ślad: skomentuj lub udostępnij. Napisz o tym, jak działa twoja firma. Jak reaguje na kryzys? Dziękuję, że jesteś i że się odważyłeś przeczytać/lub napisać.

 Zapraszam na spotkanie lub konsultacje telefoniczne.

A jeśli chcesz poznać swoje wartości, zbudować świadomość, lepiej wybierać swoje miejsca pracy, nie zwlekaj. Zrób pierwszy krok i umów się na coaching!

Autor: Natalia Grzesiak



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama