- Administrujemy 101 budynkami mieszkalnymi, w tym 57 należącymi do wspólnot mieszkaniowych. W budynkach przez nas administrowanych jest 2800 lokali mieszkalnych. Mieszka w nich ponad 7 tysięcy osób. To więcej niż liczy gmina Jedwabne i tyle ile mieszka w gminie Łomża. Łatwo sobie wyobrazić z jak wielkim zakresem obowiązków musimy sobie poradzić. Dotyczy to bieżącego utrzymania nieruchomości jak i remontów – wyjaśnia Dariusz Brakoniecki dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.
Przed rozpoczęciem sezonu remontowego organizowane są spotkania z lokatorami wspólnot mieszkaniowych.
- Na spotkaniach omawiamy podstawowe sprawy o bardzo szerokim zakresie. Począwszy od usytuowania ławek znajdujących się na terenie wspólnot mieszkaniowych po kluczowe decyzje dotyczące wielotysięcznych wydatków na termomodernizację budynków czy wymianę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej - mówi dyrektor Dariusz Brakoniecki.
W tym roku planowane wydatki na remonty sięgną 400 tysięcy złotych. Planowana jest przebudowa pieców i kuchni kaflowych w dziewięciu budynkach położonych w różnych częściach miasta. W kolejnych wymieniona zostanie stolarka okienna za ponad 45 tysięcy złotych. Wyremontowane zostaną także klatki schodowe w budynkach przy Sikorskiego 255 (7 tysięcy złotych), Sosnowej 2 (6 tysięcy złotych), Szosie Zambrowskiej 8 (20 tysięcy złotych), Nadnarwiańskiej (20 tysięcy) oraz Woziwodzkiej (15 tysięcy złotych). Pracownicy MPGKiM wykonają także remonty budynków, w których zostaną zlokalizowane: Centrum Integracji Społecznej i Ośrodek Orzekania o Niepełnosprawności.
Dyrektor Dariusz Brakoniecki zdementował też pojawiające się informacje o planach przeniesienia siedziby Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej z Nowogrodzkiej do biurowca przy Akademickiej.
- Usytuowanie administracji ZGM przy Nowogrodzkiej jest bardzo dogodne dla mieszkańców lokali administrowanych przez nasze przedsiębiorstwo. Położone jest niemal w centrum Łomży, otoczone przez nasze osiedla. To najlepsza lokalizacja dla naszych mieszkańców - przyznaje dyrektor.
Pracownicy przedsiębiorstwa przygotowują się także do wiosennych prac ogrodniczych.
- Planujemy podwojenie ilości nasadzeń drzew tlenowych - Oxytree, pochłaniających 20 - krotnie więcej dwutlenku węgla niż inne drzewa rosnące w naszym kraju. W tym roku na terenie miasta będzie rosło 108 takich drzew. Nowością będzie też wykonanie łąk kwietnych, które zostaną urządzone przy ulicy Piłsudskiego na skrzyżowaniu z Szosą Zambrowską oraz przy Rondzie Solidarności. Łącznie łąki kwietne zajmą obszar 3 tysięcy metrów kwadratowych - zapowiedział dyrektor Dariusz Brakoniecki.
W przedsiębiorstwie cały czas trwa alert zimowy. Na placu w przedsiębiorstwie zgromadzonych zostało ponad tysiąc ton soli z piaskiem. Dyżuruje także pięć pługo - piaskarek.
Komentarze