Reprezentantka polskiej branży mleczarskiej wraz z m. in. ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, uczestniczyła w misji, której celem jest promocja europejskich produktów rolno - spożywczych oraz zapewnienie im większego dostępu do rynku ZEA.
W przeszłości, przedstawiciele Polskiej Izby Mleka uczestniczyli również w następujących Misjach Wysokiego Szczebla: do Chin i Japonii, Wietnamu, Singapuru i Indonezji, Kanady, Arabii Saudyjskiej i Iranu. Udział przedstawicieli PIM w Misjach Wysokiego Szczebla możliwy jest dzięki sfinansowaniu z Funduszu Promocji Mleka.
Unijny Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan i pozostali przedstawiciele UE w Dubaju, w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, odwiedzili targi Guldfood 2019. Podczas odbyło się wiele seminariów biznesowych, wizyt w sieciach handlowych i spotkań B2B dotyczących m. in. trendów konsumenckich, przyszłości i rozwoju handlu.
Oferta produktów mleczarskich na emirackim rynku jest bardzo szeroka, począwszy od typowo lokalnego mleka wielbłądziego, a skończywszy na serach w stylu europejskim. Konsumenci z ZEA uważają produkty mleczarskie za podstawowe do bezpośredniego spożycia. Wiele potraw tradycyjnych zawiera przynajmniej jeden produkt mleczarski.
Jak informuje Agnieszka Maliszewska, konsumpcja mleka i przetworów mlecznych w ZEA jest wysoka i zróżnicowana. Duża jest popularność produktów do picia i jogurtów. Rynek sera rośnie – konsumenci coraz częściej wybierają niepakowane sery miękkie i pakowane sery twarde. Ostatnio na rynek weszły duże supermarkety, które proponują własne marki serów po niższych cenach. Jeśli chodzi o mleko do picia, popularne, zwłaszcza wśród dzieci, są schłodzone napoje smakowe. Z tego powodu produkcja powiększyła się o nowe smaki. Niemniej jednak, zważywszy na to, że jakość jest wyznaczana przez największe firmy, głównym czynnikiem decydującym jest cena.
Komentarze