– Aby zetknąć się z solidną dawką wiedzy, spotkać fascynujących, doświadczonych wykładowców, nie musimy wyjeżdżać do dużych ośrodków akademickich. Wartościowe studia są w Łomży, na państwowej uczelni – zachęca dziekan WINŻ profesor Bożena Waszkiewicz-Robak.
Specjaliści Polskiej Komisji Akredytacyjnej oceniają, że kierowany przez nią wydział „dysponuje najlepiej wyposażoną halą technologiczną dla technologii żywności w kraju”.
– Trudno wyobrazić sobie lepszą rekomendację naszych studiów – komentuje dziekan.
Obecnie Wydział Informatyki i Nauk o Żywności „Państwówki” szkoli technologów żywności na studiach pierwszego stopnia, które pozytywnie oceniła w marcu 2018 roku – chwaląc unikalność sprzętu, infrastruktury – Polska Komisja Akredytacyjna. To niezależna instytucja, która czuwa, aby spełniane były standardy dla szkolnictwa wyższego. Tworzy ją od osiemdziesięciu do dziewięćdziesięciu członków powołanych przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego, którzy posiadają co najmniej stopień naukowy doktora. Właśnie to merytoryczne gremium stwierdziło, że łomżyński wydział kształcący technologów żywności posiada znakomity potencjał.
Wydział Informatyki i Nauk o Żywności PWSIiP może pochwalić się nowoczesną halą technologiczną, ale także specjalistycznymi laboratoriami, które umożliwiają praktyczne przygotowanie do zawodu. Są to laboratoria mikrobiologiczne, analiz instrumentalnych, właściwości fizycznych żywności, gastronomiczne, analizy sensorycznej. W raporcie Polskiej Komisji Akredytacyjnej z 2018 roku jak mantra przewijają się słowa „unikalne, unikatowe, nowoczesne”. Mowa o sprzęcie, który umożliwia studentom zapoznanie się z procesami: suszenia, rozdrabniania, liofilizacji, filtracji, fermentacji, rektyfikacji, destylacji, ekstruzji, ekstrakcji i obróbki termicznej. Niezależni specjaliści napisali wprost – „infrastruktura udostępniona studentom znacznie przewyższa wymagania kształcenia na ocenianym kierunku”, „wydział dysponuje najlepiej wyposażoną halą technologiczną dla technologii żywności w kraju” oraz „studenci mogą zapoznać się z przebiegiem i przeprowadzić samodzielnie niemal wszystkie procesy technologiczne, typowe dla branży spożywczej, mając do dyspozycji aparaturę umożliwiającą programowanie jej pracy i zbieranie danych.”.
– Jakość kształcenia wspierana jest przez umowy o współpracy ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Politechnikę Białostocką oraz firmami przemysłu spożywczego i zaplecza rolnictwa – uzupełnia listę atutów dziekan prof. dr hab. Bożena Waszkiewicz-Robak.
Wydział Informatyki i Nauk o Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza także na studia magisterskie z Informatyki.
Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń na studia drugiego stopnia z Technologii żywności i żywienia człowieka oraz Informatyki mija 27 lutego 2019 roku.
Więcej informacji na stronie internetowej uczelni: www.pwsip.edu.pl
Komentarze