Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 07:21
Reklama

Konkurs „Start-up na 5-tkę”. I Ty możesz być innowatorem

Do 11 maja 2018 r. uczniowie ze szkół ponadpodstawowych z Polski Wschodniej mogą zgłosić się do konkursu „Start-up na 5-tkę”, którego organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Konkurs wieńczy tegoroczną edycję akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II”. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie - autorzy najciekawszych pomysłów na innowacyjny biznes zmierzą się w finale w prawdziwej Platformie startowej. Do wygrania jest uznanie ekspertów i cenne nagrody rzeczowe.

W obecnej edycji „Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” bierze udział ponad 12 tys. uczniów, którzy podczas niekonwencjonalnej formuły zajęć mogą się dowiedzieć jak z pomysłu zrobić własny biznes typu start-up. Kanwą lekcji jest ścieżka, którą przechodzą w prawdziwym życiu trochę starsi, bo co najmniej pełnoletni, innowatorzy. Z pomocą funduszy europejskich zakładają oni i rozwijają biznes w Polsce Wschodniej.

Po lekcjach czas na sprawdzian – jest nim konkurs „Start-up na 5-tkę”. To również druga edycja. Jak pokazał zeszłoroczny konkurs, nawet będąc w szkole można mieć pomysł na biznes, który innowacyjnością zaskoczy ekspertów. W ubiegłym roku nagrodzono aplikację do wirtualnego przymierzania odzieży; ekologiczne kosze na odpady oraz nawiązujące do tradycyjnych zawodów - nowoczesne beczki. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju liczy, że także wśród tegorocznych uczestników lekcji jest wielu przyszłych start-upowców. Dlatego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Start-up na 5-tkę”.

Zgłoszenia mogą składać zespoły uczniów,  maksymalnie 3-osobowe. Pomysł na innowacyjny produkt lub usługę należy opisać na prostym formularzu, dostępnym online pod adresem: www.lekcjafunduszach.zgloSszkole.pl. Ważne by opisać jak zgłaszany produkt/ usługa może zaistnieć na rynku, znaleźć odbiorców i zmienić się w finansowy sukces. Spośród zgłoszeń eksperci pracujący na co dzień w jednej z Platform startowych w Polsce Wschodniej wybiorą finalistów – po jednym zespole z każdego województwa. Finaliści otrzymają szansę osobistej prezentacji pomysłu przed panelem ekspertów w Platformie. Finał odbędzie się 19 czerwca. Do wygrania uznanie ekspertów, cenne nagrody a może i własna przyszłość w biznesie.

„Konkurs to próba generalna przed sięgnięciem po fundusze europejskie w Programie Polska Wschodnia. Wierzymy, że warto przekonywać młodzież, że prowadzenie własnej firmy jest dobrym pomysłem na zawodową przyszłość. Zwłaszcza, jeżeli podstawą biznesu jest pasja założyciela. W końcu jeśli zarabiasz robiąc to co lubisz, nigdy nie chodzisz do pracy”. – mówi minister Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

„W Platformach startowych młodzi ludzie pokazują nam, że wiek nie jest żadną barierą dla prowadzenia biznesu opartego na niezwykłym pomyśle. W ubiegłorocznej edycji konkursu finaliści, choć w większości jeszcze niepełnoletni, zadziwili nas swoimi dojrzałymi i świetnymi pomysłami. Wiele z zaproponowanych wtedy pomysłów nadawałoby się do Platform startowych. To budzi w nas optymizm, że i tym razem młodzież z Polski Wschodniej sprosta zadaniu i zaproponuje kolejne innowacyjne rozwiązania, które już w niedalekiej przyszłości mogą stać się prawdziwymi start-upami”. – podkreśla minister.

Zatem jakie są zasady udziału w konkursie?

Zgłoszenia należy przesyłać w terminie 11 kwietnia 2018 r. – 11 maja 2018 r. wyłącznie poprzez formularz dostępny na stronie: www.lekcjafunduszach.zgloSszkole.pl

Więcej o platformach startowych w Polsce Wschodniej: http://www.polskawschodnia.gov.pl/strony/wiadomosci/nowe-szanse-dla-start-upow-w-polsce-wschodniej/



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama