Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 21:04
Reklama

2017. To był całkiem ciekawy rok

Czy był tylko rokiem, który poprzedza Wielki Jubileusz Łomży, czy ma swoją własną twarz? Rok 2017. Czy jest godny zapisania w pamięci, czy powinien jak najszybciej zniknąć jak zżółkłe kalendarze? Przypomnijmy sobie niektóre powitania i pożegnania, uśmiechy i łzy, budowle i ulotne emocje 2017 roku.
2017. To był całkiem ciekawy rok

Donata Godlewska, Czesław Rybicki, Jacek Szymański, Jan Miłosz Zarzycki i pośmiertnie Zenon Faszyński zostali laureatami dorocznych nagród prezydenta Łomży w dziedzinie kultury. Każda z tych osób powinna być nagradzana każdego roku.    

Furorę w Polsce zrobili Mariusz Hołownia i jego koleżanki i koledzy z I LO w Łomży. Nagrali swoją wersję znanego hitu "Where is the love" z pytaniem o miłość w czasach cierpienia i wojen. Zobaczyło klip kilkaset tysięcy internautów. Młodzi wykonawcy odwiedzili także telewizję, a telewizja w osobie Tomasza Kammela odwiedziła ich.              

Nevada w Łomży. Delegacja amerykańskiego stanu szukała w Łomży gospodarczych partnerów z inicjatywy senator Anny Marii Anders. Trudno powiedzieć czy znalazła. Nikt z łomżyńskich przedsiębiorców nie chwali się jak mu poszło w Las Vegas. Chyba został nam tylko "Kac Vegas". 

Ada Durzyńska i Adam Kalinowski dali po uszach i oczach w popularnym programie telewizyjnym dla wokalistów -  "Idol". Adam był nawet w finale. Jeszcze wiele razy w 2017 roku regionalne  talenty wokalne błysnęły w telewizyjnych produkcjach. Paweł Jasionowski z Zambrowa wziął udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Jula zagrała w serialu "M jak miłość". "Piękni i Młodzi" towarzyszyli uczestnikom "Tańca z gwiazdami". Od zawsze wiadomo, że łomżyniacy mają utalentowane gardła. No, i ma się rozumieć,  Zenek Martyniuk, chociaż nie jest z Łomży, ale też u nas śpiewał.      

Obelisk poświęcony żołnierzom Narodowych Sił Zbrojnych stanął w Łomży przy alei Legionów. "Niezłomni" z NSZ powracali tego roku m. in. w uroczystościach z okazji 75-lecia tej organizacji czy w filmie dokumentalnym Łukasza Korwina realizowanym m. in. w Nowogrodzie i koło Jedwabnego.   

Marzec

Wiceprzewodniczącym Rady Służby Cywilnej został łomżyński poseł Lech Antoni Kołakowski. Była to decyzja ówczesnej premier Beaty Szydło. Szefem rządu jest już Mateusz Morawiecki, a nasz doświadczony parlamentarzysta umocnił w tym roku swoją pozycję w Prawie i Sprawiedliwości.      

"Śniadania biznesowe" zainicjowały władze Łomży. Wymiany informacji i poglądów odbywają się rano. Pewnie dlatego zdają się być pożywne. Nowa inicjatywa promocji gospodarczej podjęta przez władze Łomży to także Anioły Biznesu. Pierwsze wzbiły się ponad ziemię i wbiły w dumę pod koniec roku.  

Po kilku latach posuchy Narew wylała wiosną. Ludzi postraszyła poziomami  ostrzegawczymi i alarmowymi, ucieszyła za to ryby i ptaki. A naszej ukochanej rzece tak się wysokie stany wód spodobały, że znów wylała na przełomie jesieni i zimy.

Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiły, że wspólnie będą powstrzymywać marsz Prawa i Sprawiedliwości. Do tej pory tak się odgrażają.

Lekkoatleci "Prefbetu Śniadowo" Łomża zdobyli prawo reprezentowania Polski w Klubowych Mistrzostwach Europy w Biegach Przełajowych w 2018 roku . To był w ogóle dobry rok dla Andrzeja Korytkowskiego i jego podopiecznych. Laury wielu imprez ze srebrnym medalem mistrzostw Polski w maratonie Przemysława Dąbrowskiego, Piotr Łobodziński w glorii najlepszego na świecie biegacza po schodach, udany mityng na 25-lecie firmy Prefbet Śniadowo i największa radość - urodziny Anastazji, córeczki Justyny i Andrzeja Korytkowskich.




Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama