Ambitni i zaangażowani absolwenci
- To dla mnie ważny dzień – przekonuje Piotr Boratyński, absolwent studiów licencjackich z Pracy Socjalnej. – Zamierzam kontynuować naukę w PWSIiP na „magisterce” z Administracji, bo uczelnia stwarza świetne możliwości rozwoju, naukowego i osobistego. Przemawiając na uroczystości, w imieniu wszystkich absolwentów, Piotr Boratyński, mówił o trwałych przyjaźniach jakie zawiązały się podczas studiów, o potrzebie pogłębiania wiedzy i samodoskonalenia.
Absolwenci trzynastu kierunków, które są w ofercie edukacyjnej łomżyńskiej „Państwówki”, odebrali dyplomy, a część z nich także nagrody za wysoką średnią ocen, zaangażowanie w życie uczelni oraz znakomite prace licencjackie, inżynierskie i magisterskie.
Siostry Kossakowskie, Marta i Sylwia, przez pięć lat, studiując Administrację, dały się poznać jako zawsze pogodne, uśmiechnięte animatorki życia studenckiego. Współorganizowały juwenalia, uczestniczyły w akacjach społecznych i charytatywnych, gromadziły rzeczy do szlachetnej paczki, rejestrowały potencjalnych dawców szpiku kostnego. Podczas Dyplomatorium odebrały z rąk rektora dra hab. Dariusza Surowika podziękowania i nagrody za zaangażowanie w prace Samorządu Studenckiego.
- Bez dziewczyn Samorząd nie będzie wyglądał już tak samo. One zawsze wnosiły coś konstruktywnego i dużo pogody ducha, humoru – uważa jego przewodnicząca Milena Surgiewicz, która żegnając kolegów i koleżanki ze wszystkich kierunków, gratulowała im tego co już osiągnęli, wykształcenia, i życzyła dalszych sukcesów m.in zawodowych i osobistych.
W PWSIiP nie ma niżu demograficznego
Przez trzynaście lat działalności mury uczelni opuściło łącznie pięć tysięcy absolwentów, w bieżącym roku było ich blisko sześciuset.
- Nie doświadczamy zjawiska niżu demograficznego, bo młodzież ceni nas za wysoki poziom dydaktyki, możliwości rozwoju naukowego. Jesteśmy na trzecim miejscu w rankingu „Perspektyw” w kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych, a nasze aspiracje są coraz większe, m.in. związane z uzyskaniem uprawnień do nadawania stopni doktora w dwóch dyscyplinach wiedzy – twierdzi dr Sylwia Chojnowska, prorektor PWSIiP ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.
Żegnając absolwentów rektor PWSIiP życzył im sukcesów zawodowych i osobistych, akcentował elitarny wymiar wykształcenia.
- Uczestniczyliście w projekcie edukacyjnym, u którego podstaw leży wiele idealistycznych przekonań, na przykład tych mówiących o istnieniu szerokiej, egalitarnej wspólnoty intelektualnej, w której mogą uczestniczyć wszyscy, bez względu na status majątkowy, pochodzenie, narodowość. Jednak wspólnota ta ma także, a w moim przekonaniu przede wszystkim, wymiar elitarny – aby do niej przystąpić musieliście przestrzegać określonych zasad, między innymi wykazywać szacunek względem nauki, zarówno jako formuły abstrakcyjnego myślenia, jak i w jej warstwie materialnej, związanej z nowymi technologiami, odkryciami. W naszej uczelni staraliśmy się was nauczyć nie tylko praktycznych zastosowań nauki, aczkolwiek nasza misja brzmi „Kształcimy Praktyków”, ale także trudnej sztuki rozumienia czym nauka jest, w warstwie niematerialnej, jako zasób ludzkich idei, wykraczający daleko poza nasze doraźne, pragmatyczne celem – mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP.
Komentarze