Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 10:46
Reklama

Prezydent Łomży w zarządzie Związku Samorządów Polskich

Rada Miejska w Łomży w ubiegłym roku podjęła uchwałę o przystąpieniu Miasta Łomża do stowarzyszenia Związku Samorządów Polskich. Wśród członków są m.in. samorządy Ostrołęki, Białej Podlaskiej oraz Ząbków.
Prezydent Łomży w zarządzie Związku Samorządów Polskich

Autor: UM Łomża

W poniedziałek w Sejmie RP odbyło się spotkanie Związku Samorządów Polskich, podczas którego został utworzony zarząd, w którego skład weszli prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, starosta powiatu pruszkowskiego Maksym Gołoś, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego Wojciech Żukowski oraz burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak. Powołano również sześcioosobową radę, której wiceprzewodniczącym został burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko.

W trakcie spotkania został uchwalony statut stowarzyszenia. Celem ZSP jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz obrona wspólnych interesów podmiotów będących członkami stowarzyszenia, w szczególności poprzez:

- inicjowanie, propagowanie i realizację wspólnych przedsięwzięć służących rozwojowi współpracy samorządów;

- prowadzenie działalności edukacyjno-doradczej skierowanej do działających na rzecz jednostek samorządu terytorialnego osób, takich jak osoby pełniące funkcję w organach jednostek samorządu terytorialnego, osoby pełniące funkcję w organach jednostek pomocniczych jednostek samorządu terytorialnego, osoby zatrudnione w administracji samorządowej.

Prezydent Łomży podkreśla, że dołączenie do Związku Samorządów Polskich to szansa na rozwój i zacieśnienie relacji z innymi miastami. - Jako członek zarządu planuję w najbliższym czasie spotkanie z włodarzami samorządów w województwie podlaskim, aby zaprosić ich do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Wspólna działalność w tym stowarzyszeniu pozwoli nam na lepszą pracę na rzecz naszych mieszkańców – przekonuje. 

Związek Samorządów Polskich powstał jako alternatywa dla Związku Miast Polskich. Dla członków, czyli samorządowców, to możliwość negocjacji z rządem i skuteczniejszego rozwiązywania lokalnych problemów.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama