- Głównym celem jest zaprezentowanie dotychczasowych przedsięwzięć w zakresie realizowanych projektów z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz zapoznanie pracodawców z aktualnymi ofertami i przyszłymi potrzebami szkoleń zawodowych przygotowujących osoby bezrobotne oraz pozostające bez zatrudnienia do wejścia na rynek pracy – wyjaśnia Piotr Grabani, dyrektor biura NOT w Łomży.
Ideą Targów jest także nawiązanie roboczej współpracy instytucji obecnych na rynku pracy z pracodawcami, którzy z wyprzedzeniem mogliby przygotować oferty zatrudnienia dla osób korzystających z projektów szkoleniowych, zdobywających poszukiwane kwalifikacje.
- Targi pracy będą miały formułę otwartą. Może się na nich pojawić każdy, kto czuje potrzebę zdobycia informacji na temat przygotowywanych projektów, z których pracodawcy będą mogli korzystać poprzez pozyskiwanie pracowników przygotowywanych „na miarę” i do aktualnych potrzeb w konkretnych zawodach – dodaje Piotr Grabani.
Za szczególnie cenne uważa „wielowątkowy” charakter przedsięwzięcia. Będzie to przede wszystkim unikalna okazja spotkania w jednym miejscu i czasie trzech głównych środowisk: osób poszukujących zatrudnienia, pracodawców oraz instytucji, które analizują potrzeby rynku pracy i reagują na nie różnymi ofertami szkoleń i kursów zawodowych. Rozmowom towarzyszyć będą prezentacje przygotowane przez organizatorów, które zobrazują dotychczasowe osiągnięcia projektów realizowanych przez NOT i urzędy pracy.
Targi Pracy rozpoczynają się w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 11 w Auli Szkół Katolickich przy ul. Sadowej w Łomży.
Komentarze