- Konferencja zorganizowana została wspólnie z Zakładem Karnym w Czerwonym Borze - mówiła dr Joanna Karpowicz, rektor Uczelni Jańskiego w Łomży. - Nasza uczelnia chce współpracować z najbliższym otoczeniem, a ze względu na to, że kształcimy pedagogów, to problematyka więziennictwa jest nam coraz bliższa. Pracownicy okolicznych zakładów karnych są naszymi absolwentami i pracownikami. Chcemy podzielić się doświadczeniami i osiągnięciami w tej dziedzinie.
Uczestnicy konferencji poruszyli tematykę działań z zakresu profilaktyki społecznej - przykłady dobrych praktyk, skutecznych strategii w profilaktyce zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, pozytywnych aspektów funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, tematykę wsparcia i readaptacji.
- Chciałem podziękować władzom uczelni za tę inicjatywę, bo mogą się tu spotkać oficerowie policji i służby zaangażowane w porządek i bezpieczeństwo - mówił Lech Antonii Kołakowski, poseł Ziemi Łomżyńskiej. - Wszyscy chcemy, żeby Polacy czuli się bezpiecznie, a tego typu spotkania są cenne, bo omawiane są na nich kwestie dotyczące bezpieczeństwa naszych dzieci, rodziny, najbliższych.
W procesie służby ochronnej biorą udział psycholodzy, wychowawcy, terapeuci, pedagodzy i specjaliści resocjalizacji. Oferta edukacyjna Uczelni Jańskiego w Łomży jest ukierunkowana również na takie specjalizacje.
Komentarze