Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 08:53
Reklama

Miliony za to co już gotowe i na to, co będzie zrobione

Unia Europejska sfinansuje w znacznym stopniu ważne drogowe wykopki w Łomży. Prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał w w warszawskim Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę o dofinansowaniu zadania pod nazwą „Przebudowa układu komunikacyjnego Łomży w ciągu drogi krajowej nr 63”.
Miliony za to co już gotowe i na to, co będzie zrobione

Autor: UM Łomża. Dyrektor CUPT Przemysław Gorgol i prezydent Mariusz Chrzanowski

Fundusze w wysokości blisko 15 milionów złotych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko przeznaczone są na zrefinansowanie nakładów na rozbudowę ulicy Szosa Zambrowska między rondem Lutosławskiego a skrzyżowaniem z ulicą Księżnej Anny, która została zrealizowana w ubiegłym roku oraz na zaplanowany na 2017 rok remont ulicy Sikorskiego. Jak już informowaliśmy, będą to dwa fragmenty: od ul. Wyszyńskiego do Al. Legionów oraz od Al. Legionów do ul. Wojska Polskiego. „Dofinansowanie pokryje 85 % kosztów całej inwestycji i wyniesie 14 832 642,15 zł” - podaje Ratusz.

Bardzo się cieszę, że nasze miasto znalazło się w gronie tych samorządów, których projekty zostały ocenione jako najlepsze i otrzymały maksymalne dofinansowanie. Dla Łomży, która przez lata była zapomniana, bo poprzedni rząd stawiał na rozwój metropolii, stwarza się ogromna szansa. Dzięki realizacji takich projektów jak ten, możliwy będzie rozwój miasta. Dobre drogi podnoszą jakość i komfort życia, ale stwarzają także korzystne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości” – cytuje słowa prezydenta Mariusza Chrzanowskiego miejska strona internetowa.

Ulica Sikorskiego, to kolejna z ulic kluczowych dla ruchu lokalnego i tranzytowego w Łomży, która stanie się bezpieczniejsza i wygodniejsza dla ruchu. W ostatnich latach została przebudowana na obu swoich krańcach: od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego i od ronda Lutosławskiego do mostu na Narwi. Pozostała jednak bardzo zdewastowana część środkowa, także bardzo ważna, bo w rejonie miejskiego targowiska, Parku Przemysłowego Łomża, centrów handlowych. Z tej rangi tras miejskich do pilnego wyremontowania pozostanie jeszcze ulica Wojska Polskiego.

Łomża znalazła się w nielicznym gronie miast, które otrzymały dofinansowanie. Umowy podpisały jeszcze Częstochowa, Zamość i Rybnik spośród ponad 40 miast, jakie się ubiegały.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit wyraził nadzieję, że wszystkie inwestycje zostaną szybko i sprawnie zrealizowane.

- Aby jak najlepiej służyły mieszkańcom, bo to oni są adresatami podpisanych dziś umów – podsumował.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama