Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 15:24
Reklama

Dwie działki dla inwestorów

Na październik zapowiadają władze Łomży kolejny przetarg na sprzedaż nieruchomości znajdujących się w podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To dwie działki: w rejonie ulic Spokojnej i Pileckiego mająca nieco ponad hektar oraz przy ul. Ciepłej – blisko 2,5 ha.

Prezydent Łomży zaprasza wszystkich zainteresowanych do składania listów intencyjnych w formie elektronicznej na adres [email protected] lub w formie papierowej na adres Urzędu Miejskiego w Łomży, Stary Rynek 14, 18-400 Łomża, pokój 124.

Działka przy ulicy Spokojnej/Pileckiego przeznaczona jest na produkcję, usługi pomieszczenia przemysłowo-składowe, rzemiosło i handel. Jej cena to 52 zł za m.kw. Natomiast nieruchomość przy ul. Ciepłej jest przeznaczona pod usługi, produkcję, rzemiosło, handel i administrację. Ustalona cena wynosi 55 zł za m. kw” - informuje Ratusz.

Władze Łomży przypominają, że przedsiębiorcy lokujący swoje inwestycje w podstrefie SSSE mogą korzystać z pomocy publicznej udzielanej w formie zwolnień z podatku dochodowego, stanowiącej pomoc regionalną z tytułu: kosztów nowej inwestycji lub kosztów nowych miejsc pracy.

- Wielkość pomocy publicznej w przypadku inwestycji realizowanych na terenie SSSE wynosi 50% w przypadku dużych przedsiębiorców, 60% w przypadku średnich oraz 70% w przypadku małych – precyzuje prezydent Mariusz Chrzanowski.

Zwolnienie od podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych przysługuje w kolejnych latach, aż do wyczerpania przysługującej puli pomocy publicznej tj. maksymalnej wartości korzyści w formie pomocy regionalnej, jaką może uzyskać dany przedsiębiorca w związku z danym projektem inwestycyjnym.

- Warunkami prowadzenia działalności w strefie ekonomicznej jest m.in. utrzymanie przez okres od 3 do 5 lat inwestycji od zakończenia jej realizacji, własności składników majątku, z którymi były związane wydatki inwestycyjne oraz utrzymywanie nowych miejsc pracy w tym okresie – mówi zastępca Prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. – Ponadto minimalna wysokość nakładów inwestycyjnych musi wynieść 100.000 EURO, a udział środków własnych przedsiębiorcy to minimum 25% całkowitych kosztów kwalifikowanych inwestycji – dodaje.

Obecnie w Podstrefie Łomża SSSE cztery firmy nabyły nieruchomości i uzyskały pozwolenia na prowadzenie działalności w Strefie. PHU „Okleina” jest w trakcie budowy hali produkcyjnej, w której działalność w zakresie produkcji frontów do mebli kuchennych i innych prefabrykatów przetwórstwa drewna rozpocznie w przyszłym roku. PPHU „MAG” projektuje zakład, w którym zamierza sortować i odzyskiwać metale kolorowe. Rozpoczęcie jego budowy planowane jest w przyszłym roku. Przygotowywana jest dokumentacja do zawarcia aktów notarialnych z firmami PIANPOL TEX i GREENVIT. Pierwsza w 2018 roku zamierza rozpocząć działalność związaną produkcją i handlem wyrobami wykorzystywanymi w branży meblarskiej. Druga chce w 2020 roku ruszyć z produkcją ekstraktów roślinnych.

fot. UM Łomża

Działka przy ul. Ciepłej


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama