Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 11:43
Reklama

Podlaska Marka Roku. Mlekpol i PODR Szepietowo wśród nagrodzonych

Ziemia Łomżyńska wśród finalistów tegorocznej edycji konkursu Podlaska Marka Roku miała dosyć skromną reprezentację, ale za to najwyższej jakości. Wśród laureatów są spółdzielnia Mlekpol w Grajewie i Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
Podlaska Marka Roku. Mlekpol i PODR Szepietowo wśród nagrodzonych

Mleczarski potentat uhonorowany został za Mleko UHT Łaciate w kategorii „Produkt Spożywczy“, PODR w Szepietowie – za organizację XXII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym w kategorii „Wydarzenie“.

Jak relacjonuje portal Wrota Podlasia, tegoroczną galę Podlaskiej Marki Roku prowadzili znana prezenterka TVP Marzena Rogalska oraz Marcin Tomkiel, dziennikarz Polskiego Radia Białystok. To oni „szczęście w kategorii PRODUKT SPOŻYWCZY przynieśli Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, producentowi Mleka UHT Łaciate.

- To najbardziej masowy produkt, który w tej chwili ma ponad 35 proc. rynku. Jak pomożecie będzie 50 – mówił Witold Karczewski, prezes Podlaskiej Izby Handlowej, który wręczał nagrodę w tej kategorii.
A Edmund Borawski, prezes nagrodzonej spółdzielni przyznał: -
Nie byłoby marki Łaciate gdyby nie podlaskie mleko. To zasługa naszych producentów, którzy dużo i dobrze produkują. Tak się zdarzyło, że wyróżnienie to otrzymujemy w Światowym Dniu Mleka. Bardzo dziękuję – podkreślał prezes - Chciałbym tylko powiedzieć, że w ciągu tych dwudziestu lat tych kartoników mleka wyprodukowaliśmy 4 miliardy.

W kategorii WYDARZENIE konkurencję w tyle pozostawiła XXII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Szepietowo 2015 organizowane przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.
– Kochani – zwrócił się do pracowników dyrektor ODR w Szepietowie Grzegorz Mikołajczyk. - Wspólną pracą, wspólnymi siłami zbudowaliśmy imprezę która zdobyła Markę!“.

W pozostałych kategoriach nagrody Podlaskiej Marki Roku zdobyli: Instalacja gazowa STAG Diesel – AC S.A. - „Produkt Użytkowy“; Malow 4 – innowacyjna fabryka mebli metalowych – Malow Sp. z o.o. - „Inwestycja“; CERTYD – lekkie kruszywo spiekane – LSA Sp. z o.o. - „Odkrycie“; oraz Stowarzyszenie Pomocy „Rubież” w Białymstoku - „Kultura i Społeczeństwo“. Głosami internautów Podlaską Markę Konsumentów zdobył: Robot Photon – Photon Entertainment Sp. z o.o.

Gala wręczania tych najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w województwie podlaskim odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.

- Minęło już 12 lat od kiedy po raz pierwszy postanowiliśmy uhonorować mieszkańców województwa za ich pomysłowość i kreatywność – mówił Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego. - Kolejne edycje odkrywają nowe oblicze województwa. Widać tu odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata, nowe technologie, ale również pielęgnowanie tradycji czy nowe trendy w kulturze. Wasze sukcesy zasługują na właściwy rozgłos, tak abyśmy jako mieszkańcy regionu mogli poczuć się dumnie. I jesteśmy z was dumni.

Razem z rozstrzygnięciami w konkursie Podlaska Marka Roku przyznany został tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego. Tym razem zaszczytny tytuł przyznawany osobom, które swoją pracą, twórczością i dokonaniami przyczyniają się do promowania województwa podlaskiego w Polsce i na świecie, przypadł Tomaszowi Bagińskiemu pochodzącemu z Białegostoku. To jeden z najwybitniejszych w kraju twórców filmów animowanych.
„Podczas Gali Finałowej Podlaskiej Marki po raz drugi przyznany został tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki – wyróżnienie Zarządu Województwa i Podlaskiej Rady Przedsiębiorczości, którym honorowane są branże o szczególnym znaczeniu dla regionalnej gospodarki. Jego pierwszym laureatem została w 2015 r. branża mleczarska, drugim w roku bieżącym sektor metalowy wraz z Klastrem Obróbki Metali” - informuje portal Wrota Podlasia.

Podlaski Klaster Obróbki Metali zrzesza 55 firm i 16 partnerów strategicznych. Jest największym klastrem w regionie pod względem liczby skupionych firm, a jego działalność koncentruje się na wspomaganiu procesu innowacyjności w dziedzinie produkcji i promocji towarów oraz udzielaniu wsparcia w zakresie kształcenia kadr na potrzeby branży obróbki metali.

Wszyscy laureaci otrzymali szklane statuetki zaprojektowane przez profesora Leona Tarasewicza, nagrody finansowe w wysokości 15 000 zł oraz możliwość posługiwania się logotypem województwa w celach promocyjnych.

fot. Wrota Podlasia

Prezes spółdzielni Mlekpol Edmund Borawski nagrodę otrzymał z rąk marszałka Jerzego Leszczyńskiego 

opracowanie Katarzyna Sałacka


 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama