Miejska Biblioteka Publiczna w akcji
W wielu miejscach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym wydarzeniem kulturalnym. Celem akcji jest zachęcanie do regularnego czytania dzieciom oraz promowanie wartościowej literatury, w tym roku polskiej.
- Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży jak co roku włącza się do tej akcji. Postanowiliśmy połączyć to wydarzenie z Dniem Dziecka pod hasłem „Stoi na długiej lokomotywa”. Była to impreza zorganizowana przede wszystkim z myślą o mieszkańcach Łomży - powiedziała Renata Igielska, kierownik Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży.
Dziennikarz maszynista
W tegorocznym Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom w Łomży wszyscy zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania „Lokomotywy" Juliana Tuwima przed budynkiem biblioteki na ul. Długiej 13. „Maszynistą" lokomotywy był znany dziennikarz radiowy Adam Dąbrowski, który przeniósł najmłodszych zgromadzonych uczestników do świata fantazji i wyobraźni. Niezaprzeczalnie tego typu wydarzenia mają pozytywny wpływ na najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a także cieszą się sporym zainteresowaniem.
– Jest to Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, a według mnie powinien być światowy. Razem z dziećmi czytaliśmy „Lokomotywę” Tuwima, ponieważ w tym roku akurat chodzi o to, żeby to były utwory/książki polskich autorów - powiedział dziennikarz Adam Dąbrowski.
Zaplanowane atrakcje
W ramach łomżyńskiej akcji, mogliśmy zobaczyć występ przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Mały Artysta”, a także występ uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Łomży. Atrakcją cieszącą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci były zagadki, które nawiązywały do recytowanych wcześniej wierszy.
Wszyscy wielbiciele literatury mogli znaleźć również coś dla siebie, bowiem tuż przy scenie, na której występowali mali artyści, można było trafić na kiermasz książek pod chmurką. Cena za każdy nabyty egzemplarz wynosiła symboliczną złotówkę. Dodatkowo można było ujrzeć wystawę prac, które jednocześnie połączone były z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Mały ilustrator”.
Komentarze