Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 07:23

Szampon na swędzącą skórę głowy – czy to wystarczy?

Swędząca skóra głowy może być jednym z objawów łojotokowego zapalenia skóry, czyli przewlekłej choroby, z objawami remisji i nawrotów, z której nie da się wyleczyć. Swędząca skóra głowy to jedno. Dodatkowymi objawami ŁZS będą zmiany rumieniowo-złuszczające się, tłuste, żółte lub brązowe łuski i czerwone plamy. Jeżeli dotyczy Cię ten temat, to czytaj dalej.
  • 29.08.2024 12:57
  • Autor: Farmacia Verde
Szampon na swędzącą skórę głowy – czy to wystarczy?

Szampon na swędzącą skórę głowy – jak wybrać i czy to wystarczy?

Jak radzić sobie ze swędzącą skórą głowy:

  • W celu potwierdzenia diagnozy ŁZS, udaj się do dermatologa – to jedyna kompetentna osoba, która jest w stanie potwierdzić u Ciebie tę chorobę.

Przed wizytą u dermatologa:

  • Zastanów się od jak dawna towarzyszy Ci ten i ewentualnie inne niepokojące objawy, świadczące o ŁZS.

  • Zapisz sobie, jakie stosujesz kosmetyki do włosów.

  • Przedyskutuj ze specjalistą, jakie kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach będą najlepsze w Twoim przypadku. Zapytaj go, czy wystarczy sam szampon do swędzącej skóry głowy, a może lepiej wybrać profesjonalny zestaw do walki z ŁZS, który pomoże szybciej uporać się z przykrymi objawami. 

Po wizycie u dermatologa:

  • Stosuj się do wszystkich zaleceń lekarza.

  • Regularnie stawiaj się na kolejne wyznaczone przez niego wizyty.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy – charakterystyka

ŁZS głowy charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, przez co również zakażeniem bakteriami drożdżopodobnymi malassezia furfur. Trzeba wiedzieć, że objawy mogą rozsiewać się ze skóry głowy na: fałdy nosowo-wargowe, uszy, brwi, klatkę piersiową, górną okolicę pleców, a nawet zgięcia stawowe. Dlatego tak istotna jest szybka reakcja na niepokojące objawy! 

Dodatkowo chorobę zaostrzać mogą pewne leki, np.:  

  • sole złota, 

  • chloropromazyna, 

  • haloperydol, 

  • psoraleny.

Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Gdańsk

Przy łojotokowym zapaleniu skóry stosuje się kortykosteroidy, substancje przeciwgrzybicze oraz keratolityczne. Bardzo cenny składnik, który odznacza się niezwykłą skutecznością w łagodzeniu objawów dermatozy to pirokton olaminy, bo szybko hamuje rozwój grzybów. A stosowany w kosmetykach w stężeniu 0,5-1% jest w stanie unormować łuszczenie się naskórka, zmniejszyć rumień, a także pozbyć się przykrego i uciążliwego świądu mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica

Swędzenie skóry głowy i inne symptomy choroby pokonaj, stosując profesjonalny zestaw przeznaczony do walki z wszystkimi objawami ŁZS – SEBORH

Seborh to kosmetyki na łojotokowe zapalenie skóry głowy
Kup Seborh w Drogerii Olmed – kliknij


 

  • Szampon Seborh – zawiera cenne substancje, jak: pirokton olaminy, siarczek selenu, ale też biolin i betainę. Gruntownie oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Reguluje pracę gruczołów łojowych, wzmocnia barierę hydrolipidową, co ważne skutecznie zabija bakterie. Złuszcza, po czym usuwa łuski, martwy naskórek i sebum, pozostawiając skórę odżywioną.

  • Emulsja Seborh – zawiera, np.: mocznik, pirokton olaminy, kwas mlekowy i siarkę. Niweluje stany zapalne oraz odkaża. Skóra robi się miękka, wygładzona. Produkt wpływa na normalizację gruczołów łojowych.

  • Płyn Seborh – ma w składzie: ekstrakt z nagietka, argininę, glukonolakton, kwas migdałowy i glikolowy. Lekki płyn po rozpyleniu wspomaga mikrokrążenie, ale też naczynia krwionośne, dodatkowo reguluje sebum oraz nadmierne złuszczanie naskórka. Regeneruje, nawilża, odżywia skórę.

Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
 

Jak stosować zestaw Seborh?

Zestaw dermokosmetyków Seborh do skóry łojotokowej najlepiej stosować kompleksowo:

Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.

Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.

 

 

Pielęgnacja przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, typu swędzenie skóry głowy?

Przede wszystkim odwiedź dermatologa, potwierdź diagnozę i rozpocznij ewentualne leczenie. Przestrzegaj zaleceń specjalisty – utrzymuj z nim regularny kontakt. Lekarz może zlecić Ci stosowanie leków na receptę (w postaci doustnej lub miejscowej) albo inne odpowiednie preparaty bez recepty. Stosuj też dobrej jakości dermokosmetyki, łagodne dla skóry, ale skuteczne i działające holistycznie, które wyregulują również wydzielanie gruczołów łojowych.

Podsumowanie

ŁZS głowy to choroba przewlekła, która nieleczona może się rozprzestrzeniać. Dlatego tak istotny jest systematyczny kontakt z lekarzem oraz odpowiednia pielęgnacja, przy pomocy dermokosmetyków na bazie składników z kwasami, zabijających grzyby i bakterie, które sprawią, że już nie swędzi skóra głowy. Stosowanie takich produktów niezależnie od okresu (remisja lub nawrót choroby) pozwala zapanować nad schorzeniem oraz utrzymać stan remisji na dłużej.

Materiał partnera