Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 27 listopada 2024 00:31
Reklama

"36 i pół przestrzeni" pod Arkadami

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na wernisaż wystawy "36 i pół przestrzeni", który odbędzie się 31. sierpnia br. godz.18.00 w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży.
"36 i pół przestrzeni" pod Arkadami
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na wernisaż wystawy "36 i pół przestrzeni", który odbędzie się 31. sierpnia br. godz.18.00 w Galerii Pod Arkadami na Starym Rynku w Łomży.

"36 i pół przestrzeni" - to trzecia zbiorowa wystawa słuchaczy Akademii Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku. Prezentowane fotografie to efekt końcowej pracy I i II roku AFiP. Słuchacze szkoły w podsumowaniu roku 2011/2012 przedstawiają Państwu prace wykonane pod okiem wykładowców w pracowniach szkolnych. Różnorodność prac uwarunkowana jest szerokim zakresem tematycznym programu nauczania w szkole, od warsztatowego spojrzenia na fotografię poprzez artystyczny wyraz obrazowania. Otwarte podejście wykładowców na twórczość ich podopiecznych pozwoliło stworzyć "36 przestrzeni" w kilku wymiarach fotografii, " "ipół" stanowi to co niedopowiedziane, czasem zapomniane, nie zawsze obecne ale jest. Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku, jako placówka edukacyjna ukierunkowała się na dwa etapy kształcenia. Pierwszym jest rozwój umiejętności twórczych, sposobu myślenia, postrzegania otaczającej rzeczywistości w inny sposób niż nauczeni byliśmy dotychczas. To zatrzymanie na szczegółach otaczającego nas świata, zauważanie niewidocznego kawałka egzystencji człowieka. Interpretacja sztuki, poznawanie jej, rozwój zdolności manualnych i podstaw sprzętowych zawarte są w tematyce kształcenia. Kolejny etap nauki poświęcony jest rozwojowi indywidualności słuchacza, poznaniu innych form wizualizacji poprzez wkroczenie w "nowe media".

Praktyczna nauka zawodu fotografa oparta jest na pracy w studio, ćwiczeniach w plenerze lub w specjalnie zaaranżowanych dla potrzeb tematycznych zajęć przestrzeniach. Słuchacze zapoznają się z obróbką cyfrową obrazu, zagadnieniami z fotoedycji, reportażu, filmu, dokumentu, fotografii reklamowej oraz intermedialnej. Efektem podsumowującym kształcenie w AFiP jest praca dyplomowa, przygotowana pod okiem wybranego promotora. Pracownie szkolne prowadzone są przez specjalistów, czynnych zawodowo w zakresie fotografii, filmu i sztuki, posiadających doświadczenie pedagogiczne. Są to: Beata Hyży-Czołpińska, Michał Heller, Grzegorz Jarmocewicz, Radosław Krupiński, Tomasz Markowski, Tomasz Michałowski, Piotr Mojsak, Marta Pietruszko, Piotr Sawicki, Jowita Wiśniewska, Wojciech Wojtkielewicz. Wystawa czynna do dnia 26.09.2012 r.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama