1 II (piątek)
DIALOG MUZ
wystawa fotografii i poezji
Wystawa jest owocem twórczych eksploracji i próby znalezienia wspólnego języka w świecie poezji i fotografii. „Dialog Muz” to innowacyjny projekt realizowany od jesieni 2012 przez uczennice klas trzecich Gimnazjum nr 5 w Ostrołęce. Dzięki niemu cztery młode poetki: Kamila Bednarczyk, Gabriela Leszka, Julia Trykoszko, Martyna Szyszka, mają szansę po raz pierwszy zaprezentować mieszkańcom Ostrołęki swoje, skomentowane w niecodzienny sposób, wiersze - opowiedziane językiem fotografii Tomasza Lendo. Pomysłodawcą projektu jest nauczycielka języka polskiego, Anna Romejko.
Wystawa objęta patronatem honorowym Przewodniczącego Rady Miasta, Dariusza Maciaka
hall OCK, godz. 18, wstęp wolny; wystawa czynna do końca lutego
7 II (czwartek)
ROTTEN BARK
koncert
Zespół powstał w 2005 we Włodawie. Rotten Bark określają swoją muzykę jako melodic pop punk. Inspirację czerpią z twórczości takich zespołów jak Blink-182, Green Day, Sum 41, Bowling For Soup, Good Charlotte. Po sukcesie w „Must Be The Music” (udział w finale I edycji) wystąpili jako finalista koncertu Top Trendy 2011 w Sopocie. W październiku 2011 roku wydali debiutancką płytę „Stuck In Here”. Obecnie pracują nad drugim albumem.
W maju 2012 swoją premierę miał nowy singiel zespołu zatytułowany „Womanman”. Jesień 2012 przyniosła zmiany w stylistyce grupy i pierwszy utwór w języku polskim pt. „Nie Mów Nic”.
Zespół zagra w składzie: Adrian Owsianik (Adi) - gitara, Kamil Malczyk (Drops) – wokal, Tomasz Antoniuk (Tolek) – gitara, Mateusz Struzik (Matt) – bas, Łukasz Tomczak (Bolo) – perkusja
sala widowiskowa, godz. 16, bilet 5 zł
7 II (czwartek)
wernisaż wystawy malarstwa WOJCIECHA DANISA
Wojciech Danis urodził się w 1964 roku w Ostrołęce. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Supraślu. W latach 1988-1990 studiował w pracowni prof. Tadeusza Dominika na Wydz. Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Na wystawie zaprezentuje obrazy olejne powstałe na przestrzeni kilku ostatnich lat. Jego malarstwo to swobodna, niezwykle barwna i nieskrępowana kanonami ekspresja.
„W moim malarstwie staram się odkrywać piękno człowieka i otaczającego świata. Kolor, światło, rytm, kreska - są to wartości malarskie, z których powstaje kompozycja, przestrzeń obrazu. W płótnach realistycznych staram się aby przedstawiane postacie i inne elementy kompozycji oddawały teraźniejszość, czas współczesny nie odbiegający plastycznie od pewnej mody i stylizacji. Przerysowania i przekoloryzowania są celowe, ale są również wynikiem moich skromnych możliwości i ograniczeń warsztatowych. Malując, bardziej wyczuwam niż myślę. Gdybym tylko myślał, nie malowałbym”.
Galeria Ostrołęka, godz. 19, wstęp wolny
8 II (piątek)
ŻELAZNA PANI
spektakl teatralny
Jednoaktówkę Jarosława Abramowa-Newerlego w wykonaniu Ostrołęckiej Sceny Autorskiej wyreżyserował Wojciech Kraszewski. Zabawna historia o relacjach pomiędzy Panią a służącą, które „poprawne” są do momentu, aż duet nierozłącznych pań rozdzieli ta trzecia. Czy nowa sytuacja wyjdzie komuś na dobre?
Obsada: Ewa Krupka, Renata Kubeł, Małgorzata Suchta. Scenografia: Marek Suski.
Klub Oczko, godz. 18, wstęp wolny
13 II (środa)
JÓZEF HAYDN "Aptekarz"
spotkania z muzyką
Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym sezonie koncertowym zabierzemy dzieci do pełnego uroku świata opery i zaprezentujemy dzieło Józefa Haydna „Aptekarz”. Wdzięczna muzyka Haydna, dowcipne libretto pióra słynnego włoskiego komediopisarza Carla Goldoniego, świetna gra aktorska i kunszt śpiewaczy wykonawców to główne walory tego przedstawienia, które bawi i uczy zarazem.
Wykonawcy: Agata Marcewicz-Szymańska/Ewelina Pawłowska - Griletta (sopran), Małgorzata Toczyska-Ludwig/Katarzyna Krzyżanowska - Volpino (mezzosopran), Tomasz Piluchowski/ Dariusz Górski - Sempronio (baryton), Krzysztof Ciupiński-Świątek/Bogdan Kuźmiuk - Mengone (tenor), Sebastian Boguszewski - pomocnik Aptekarza (bas), Witold Wołoszyński/Artur Janda - fortepian.
sala widowiskowa, godz. 13.15, bilet wstępu 5 zł
15 II (piątek)
OSTROŁĘKA CZYTA DZIECIOM - spotkanie w Kultowni
Do krainy teatru zabierze dzieci z Kultowni Wojciech Kraszewski - reżyser teatralny, założyciel Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, członek Kabaretu „Mafioła”, który przeczyta opowiadania z „Kacperiady” Grzegorza Kasdepke.
Kultownia, godz. 13, wstęp wolny
15 II (piątek)
X OSTROŁĘCKI FESTIWAL PIOSENKI TALENT 2013
konkurs wokalny - przesłuchania
Do udziału w Festiwalu zapraszamy tylko młodzież (13-17 lat) mieszkającą lub uczącą się w Ostrołęce, Rzekuniu, Olszewie-Borkach. Wykonawcy przygotowują po dwie piosenki (przynajmniej jedna w języku polskim). Dopuszcza się wykonanie piosenek z czystym podkładem muzycznym (tzw. półplaybackiem), własnym akompaniamentem lub wykonanie a cappella. Podkłady muzyczne powinny być nagrane na płytach CD w formacie audio lub MP3 oraz MD (minidisc). Przesłuchania odbędą się bez udziału publiczności i mediów.
Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: I etap - przesłuchania kwalifikacyjne, II etap - półfinał (jury wyłoni 10 wokalistów; finaliści będą uczestniczyli w warsztatach wokalnych i zajęciach z ruchu scenicznego), III etap - finał. Szefem i pomysłodawcą Festiwalu jest Tadeusz Kowalewski.
Regulamin i karty zgłoszenia niebawem będą dostępne w Klubie Oczko i na stronie internetowej OCK: www. ock-ostroleka.pl.; tel. 29 7642171.
Klub Oczko, godz. 17
16 II (sobota)
KONCERT MICHAŁA BAJORA
"Od Piaf do Garou"
Akcja „Nastroje we Dwoje” finansowana jest z budżetu Miasta i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki.
godz. 17, sala OCK, bilet 25 zł
17 II (niedziela)
PREMIEROWA NIEDZIELA Dziecięcego Teatru Amatorskiego
Zapraszamy na przedstawienie pt. „Bajka o Królu Bałaganie Pierwszym, jego córce Zuzi Nieczystej Buzi i dzielnym poddanym Czyścioszkiem zwanym” wg scenariusza Stanisława Orłowskiego. Reżyseria: Wioleta Banach. Scenografia: Marek Suski. Kostiumy: Irena Cholewińska. Występują: Magdalena Chalamońska, Julita Filochowska, Weronika Łukasiak, Krzysztof Mieszała, Katarzyna Stefko, Zuzanna Wiszowata, Joanna Zagroba, Dawid Zalewski.
Drugą premierą w tym dniu będzie „Zabawa w teatr” - jednoaktówka wg scenariusza Anny Kurnickiej. Reżyseria: Wioleta Banach. Scenografia: Marek Suski. Występują: Aleksandra Gąska, Kamila Grabowska, Gabrysia Gurzęda, Konrad Kolecki, Monika Krystkowicz, Karolina Lenarciak, Izabela Łapińska, Ewa Szczepanek, Julia Ścibek, Mateusz Zuzel, Karolina Żebrowska.
Klub Oczko, godz.12, wstęp wolny
21 II (czwartek)
TKANINA ARTYSTYCZNA
wystawa
Zapraszamy na wernisaż wystawy gobelinów z pracowni sekcji tkactwa artystycznego Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie. Pracownia powstała w 1988 roku. Inicjatorką jej powołania była Teresa Szczepańska. Prowadząc warsztaty Artystka przekazuje swoją wiedzę, doświadczenie i pasję. Pomaga w wyborze i realizacji kolejnych projektów.
Galeria Ostrołęka, I piętro, godz. 19, wstęp wolny
22 II (piątek)
SERENADA
spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej
Sztuka Sławomira Mrożka podejmuje temat relacji damsko-męskich poprzez alegorię… kurnika. Interakcje między wszystkimi bohaterami - trzema kurami, kogutem i lisem - prowadzą do nieuchronnej tragedii.
Reżyseria: Wojciech Kraszewski
Grają: Agata Miłoszewska, Aleksandra Mieszała, Izabela Ołdakowska, Magdalena Parda, Krystian Łukaszewicz
Scenografia: Marek Suski
Muzyka: Michał Gumkowski
Klub Oczko, godz. 18, wstęp wolny
24 II (niedziela)
SZEWC KOPYTKO I KACZOR KWAK
Spektakl dla dzieci w wykonaniu aktorów Teatru Malutkiego z Łodzi zrealizowany został przy zastosowaniu technik teatru lalek i przeznaczony jest dla dzieci od 3 do 10 lat. Trwa 50 minut.
Sztuka Waldemara Wolańskiego wg Kornela Makuszyńskiego.
Reżyseria: Małgorzata Wolańska, Marcin Truszczyński
Muzyka: Krzysztof Dzierma
Scenografia: Andrzej Polakowski
sala widowiskowa OCK, godz. 12; bilet 5 zł dziecko, 10 zł dorosły
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
Komentarze