"Do tych należy jutrzejszy dzień, co nowych łakną zdobyczy" - to hasło Adama Asnyka przyświecało VI edycji Giełdy pomysłów na życie, która odbyła się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży.
Przed licealistami trudny wybór. Choć ich wykształcenie może już ukierunkowane, tak naprawdę mają wolną rękę. Wybór odpowiedniego kierunku studiów jest o tyle ważny, że decyduje o drodze zawodowej. Egzamin maturalny, wyniki, i co dalej? Decyzja musi być przemyślana
- Wszyscy, którzy mają dylemat co do wyboru kierunku studiów, mogą odwiedzić Urząd Pracy i wziąć udział w konsultacjach dotyczących deficytowych zawodów - mówił podczas Giełdy pomysłów na życie, Mieczysław Bieniek, dyrektor Urzędu Pracy w Łomży. - Dokąd sięgam pamięcią, nie widziałem wśród zarejestrowanych bezrobotnych w łomżyńskim UP ani jednego lekarza. Ten wybór oczywiście należy do was, a ja wam życzę dobrych wyborów, bo od nich zależy wasza przyszłość.
GALERIA
W giełdzie wzięli udział przedstawiciele 25. szkół wyższych w Polsce i jednej z Wielkiej Brytanii, między innymi: Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Oxfordu, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie i wielu innych. Każda uczelnia krótko na forum zaprezentowała swoją ofertę, aby przekonać do siebie jak najliczniejsze grono tegorocznych maturzystów.
- Życzę wam wszystkim, którzy stajecie przed tak trudnym wyborem, żeby dzisiejszy dzień był dla was owocny - mówiła Grażyna Chodnicka, dyrektor III LO w Łomży. - Chcieliśmy ułatwić wam decyzję dotyczącą waszej edukacji policealnej i mam nadzieję, że dzięki tej giełdzie to się uda.
Po części oficjalnej uczniowie mogli wziąć udział w wykładach, prowadzonych przez poszczególne uczelnie i dokładnie zapoznać się z tym, co mają im do zaoferowania. Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży reprezentowały m.in. studentki kosmetologii, które pokazywały to, czego nauczyły się na tym kierunku. Miały ze sobą również zaproszenia na zabiegu kosmetyczne tj. parafina na dłonie, henna i regulacja brwi, makijaż dzienny i wiele innych, które otrzymywali zainteresowani.
- Jesteśmy tu po to, żeby tegorocznym maturzystkom, czego uczymy się na kosmetologii w PWSiP - mówiła studentka Izabela Juśkiewicz. - Wszystkie chcemy być piękne. W dążeniu do prawdziwego piękna podstawą jest prawidłowa pielęgnacja. Tego właśnie nas tu uczą.
Komentarze