Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 10 stycznia 2025 19:57
Reklama

Propublikabeny po raz czwarty

Pomysł na nagrodę PROPUBLIKABENY narodził się jakoś na przełomie lat 2012/13 jako nieodparta potrzeba wyróżnienia i zapisania dla potomnych tych osób życia publicznego, które swoimi działaniami dostarczyły dziennikarzom tematów. Sama nazwa pochodzi od łacińskiego określenia "pro bublico bono".

Pomysł na nagrodę PROPUBLIKABENY narodził się jakoś na przełomie lat 2012/13 jako nieodparta potrzeba wyróżnienia i zapisania dla potomnych tych osób życia publicznego, które swoimi działaniami dostarczyły dziennikarzom tematów.  Sama nazwa pochodzi od łacińskiego określenia "pro bublico bono", czyli "dla dobra publicznego".

Laureatami zostają najczęściej ci, którzy dla tegoż publicznego dobra działają w sposób niekonwencjonalny, oryginalny lub zaskakujący.

Nagroda jest w pełni (nie)honorowa. Tzn. niematerialna jest i ogranicza się do poinformowania społeczeństwa, że laureat został laureatem, albowiem na to zasłużył. Nie ma żadnych dyplomów, potwierdzeń czy zaświadczeń (aczkolwiek byli i tacy laureaci, którzy się o to upominali), ponieważ nagrody przyznawane są kolegialnie i nikt nie ma uprawnień, żeby coś takiego wypisywać czy poświadczać.

 

PROPUBLIKABENY 2015

(IV edycja)

Zaproszenie do dyskusji otrzymały wszystkie łomżyńskie redakcje telewizyjne, radiowe, prasowe i internetowe – skorzystał, kto chciał. W efekcie międzyredakcyjne kolegium dziennikarskie zadecydowało o przyznaniu w tej edycji siedmiu nagród, w tym jednej honorowej:

1.   Marszałkowi województwa podlaskiego za umiejętne i konsekwentne wyparcie Ziemi Łomżyńskiej ze wszystkich rozdań budżetowych.

2.   Jaskrawej posłance Ziemi Łomżyńskiej za modową dobrą zmianę w parlamencie, propagowanie w świecie prawdziwego łomżingu oraz za czerpanie...

3.   Prezydentowi Łomży - za twórcze rozwijanie tradycji poprzedników zatrudniania w myśl zasady MOSiR (Miasto Obsadzamy Swoimi i Rodziną) oraz za bezpretensjonalny pacholęcy wdzięk.

4.   Zarządowi Dróg Powiatowych w Łomży za kanarkowowżółte monumentalne barierki tworzące w pięknej dolinie Narwi najdłuższy korytarz do przepędu bydła.

5.   Wieloosobowemu zespołowi WKMiP (Wszystkich Kolegów Mariusza i Przyjaciół) - za kwieciste przekazywanie wiadomości co i do kogo napisał ich chlebodawca oraz precyzyjne relacje ze wszystkich jego wycieczek, z których dowiadujemy się gdzie i w jakim towarzystwie pojechał oraz z kim miał okazję zrobić sobie zdjęcie.

6.   Władzom Parku Przemysłowego Łomża za innowacyjne podejście do innowacyjności i e-biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem doboru najemców powierzchni biurowych.

7.   Nagroda honorowa: plastikowemu białemu misiu sprzed ratusza, żeby wrócił i nie tracił głowy.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Gość 01.04.2016 21:00
Ciekawe kto te minusy w ocenach daje? WKMiP?
Reklama