Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 26 grudnia 2024 20:07
Reklama

Można głosować - ruszył budżet obywatelski

Ruszyło głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Łomży, od 12 do 26 maja mieszkańcy miasta, którzy ukończyli szesnaście lat mogą oddać głosy na trzy najbardziej interesujące inicjatywy. Ławeczka filozofa Wincentego Lutosławskiego, scena estradowa z zadaszeniem i akcesoriami oraz renowacja cme

Ruszyło głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego w Łomży, od 12 do 26 maja mieszkańcy miasta, którzy ukończyli szesnaście lat mogą oddać głosy na trzy najbardziej interesujące inicjatywy. Ławeczka filozofa Wincentego Lutosławskiego, scena estradowa z zadaszeniem i akcesoriami oraz renowacja cmentarz wyznaniowego – to pomysły, które popieramy w głosowaniu na budżet obywatelski.

Wpieramy projekty, które łączą mieszkańców

Jedynka na liście budżetu obywatelskiego to „Ławeczka Filozofa Wincentego Lutosławskiego” na Starym Rynku. Mała architektura ociepli wizerunek Łomży jako miasta intelektualnie otwartego.  Najważniejszy w koncepcji ławeczki będzie element edukacyjno - kulturalny. Biurko filozofa (zaprojektowane zgodnie z wyglądem eksponatu znajdującego się w dworku w Drozdowie) stanie się czytelnią na wolnym powietrzu. W szufladkach umieszczone zostaną książki filozoficzne dla dzieci, młodzieży i dorosłych (nawiązanie do idei bookcrossingu).

 

Numer jeden na liście budżetu obywatelskiego – głosujmy!

„Scena estradowa z zadaszeniem i akcesoriami”  - powstanie na Bulwarach nad Narwią, ale będzie mobilna i umożliwi organizowanie na Starym Rynku imprez muzycznych, happeningów, wydarzeń kulturalnych i społecznych.

- Łomża nie posiada własnej sceny muzycznej i musi ją wynajmować na każdą imprezę, to są koszty, których można uniknąć – mówi pomysłodawca projektu Krzysztof Staniórski.

 Numer sześć na liście budżetu obywatelskiego – głosujmy!

„Mogiłki – renowacja cmentarza wyznaniowego”  na ulicy Woziwodzkiej. Jesteśmy na tak, bo Łomża powinna zadbać o własną wielokulturową tożsamość, a stary cmentarz żydowski jest jednym  z wyznaczników bogatej lokalnej historii.

- Brak tablicy informacyjnej dotyczącej cmentarzy utrudnia wielu przyjezdnym poruszanie się po wielokulturowych zabytkach Łomży – twierdzi wnioskodawca Andrzej Podsiadło.

Numer piętnaście na liście budżetu obywatelskiego – głosujmy!

Mieszkańcy Łomży mogą oddać głosy maksymalnie na trzy projekty, a do podziału jest trzysta tysięcy złotych. Urząd Miejski oszacował koszty związane z zgłoszonymi projektami. Największe zmiany dotyczą nowoczesnego przystanku autobusowego przy Galerii Veneda, który wyceniony przez pomysłodawcę na 50 tysięcy złotych, został ostatecznie przez potencjalnych wykonawców oszacowany na 140 tysięcy złotych.

Koszt ławeczki filozofa to 90, sceny - 60, a cmentarza wyznaniowego – 52 tysiące złotych.

Jak głosować?

Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Łomży czytamy „O wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy Łomży w drodze głosowania, którzy w jego dniu ukończyli 16 lat. Głosowanie odbywa się w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Łomży przy ul. Stary Rynek 14 (parter) poprzez włożenie do urny wypełnionej karty do głosowania, poprzez wypełnienie interaktywnej karty do głosowania na stronie internetowej Miasta Łomża, poprzez przesłanie na adres Urzędu Miejskiego w Łomży karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski–GŁOSOWANIE” (za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Łomży) lub poprzez przesłanie na adres [email protected]. wypełnionej, zeskanowanej karty do głosowania. Głosować można jednorazowo, wybierając maksymalnie trzy zadania. W razie wyboru więcej niż trzech zadań, niewypełnienia pól obowiązkowych w karcie lub braku czytelnego podpisu głos będzie nieważny.”

Zachęcamy naszych Czytelników by na karcie do głosowania zaznaczyli punkty 1, 6 i 15. Ławeczka filozofa, scena estradowa, renowacja cmentarza wyznaniowego – to projekty, które łączą wszystkich mieszkańców i pokazują, że wizytówką Łomży może być Stare Miasto otwarte na kulturę, muzykę, historię  i wielokulturowość. Głosujmy!


Podziel się
Oceń

Komentarze

Gość 14.05.2014 08:46
Jest coś bardziej przydatnego niż ławeczka, np. scena na bulwarach. Marzy mi się amfiteatr jak w Mrągowie, z widokiem na Narew.
Łomżynianka 13.05.2014 17:29
Ja już zagłosowałam na ławeczkę:)
Gość 12.05.2014 20:54
Sensowne propozycje. Życie pokaże, że wygra "coś" tak dziwacznego jak "kiełbasa" z Austrii.
Reklama