Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 grudnia 2024 10:14
Reklama

"Übung macht den Meister – Ćwiczenie czyni mistrza"

18 maja 2014 roku grupa dwudziestu uczniów klas trzecich Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży uczących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu rozpoczęła czterotygodniową praktykę zawodową w Niemczech.

Praktyki zawodowe w Niemczech w ramach projektu

"Übung macht den Meister – Ćwiczenie czyni mistrza"

18 maja 2014 roku grupa dwudziestu uczniów klas trzecich Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży uczących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu rozpoczęła czterotygodniową praktykę zawodową w Niemczech w Turyngii. Praktyki zostały zorganizowane w ramach realizowanego przez szkołę programu Leonardo da Vinci "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo". Projekt ten jest współfinansowany ze środków EFS w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki.

GALERIA FOTO 

Celem zagranicznych praktyk zawodowych jest szkolenie i zdobywanie praktycznego doświadczenia zawodowego oraz poznawanie ciekawych rozwiązań, metod i praktyk w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego. Założeniem projektów tego typu jest połączenie teorii z praktyką, a co za tym idzie - wzmacnianie więzi między światem edukacji i pracy.

Wyjazd na praktyki został poprzedzony wieloma dodatkowymi zajęciami, dzięki którym uczniowie zdobyli nowe umiejętności zawodowe, zapoznali się ze specyfiką regionu Turyngii w ramach przygotowania kulturowego, odbyli przygotowanie pedagogiczne i mentalne, które miało na celu ułatwienie im aklimatyzacji w nowym środowisku, a także wzięli udział w zajęciach językowych, przeprowadzonych w szkole i w Niemczech.

Nasz projekt umożliwia uczestnikom nie tylko zdobycie wiedzy, umiejętności, kwalifikacji potwierdzonych certyfikatami oraz praktycznego doświadczenia w nowym środowisku zawodowym, ale również naukę języków obcych, zwiększenie otwartości i mobilności, zwiększenie szans na rynku pracy, poznanie różnić kulturowych, doskonalenie umiejętności pracy w grupie,  rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów, logicznego myślenia i kreatywnego działania, podejmowania ryzyka i bycie samodzielnym i odpowiedzialnym pracownikiem.

Miła atmosfera, najwyższe standardy europejskie, atrakcyjne miejsca, wiele możliwości ciekawego spędzania czasu wolego, szansa poznania bliżej niemieckiej kultury - to tylko niektóre zalety praktyk w Niemczech.

W opinii niemieckich pracodawców nasza młodzież się bardzo zdolną i zmotywowaną grupą, wzorowo wywiązującą się z powierzonych obowiązków. Dzięki swemu zaangażowaniu zasłuży z pewnością na najwyższe noty. Postawa, jaką prezentują uczniowie łomżyńskiej Wety oraz ich kompetencje są na najwyższym europejskim poziomie, co potwierdzają ich niemieccy opiekunowie, pracodawcy i organizatorzy praktyk.

Potwierdzeniem odbytej za granicą praktyki będą certyfikaty, wydane przez niemieckiego organizatora praktyki zawodowej oraz dokument potwierdzający europejską ścieżkę kształcenia – Europass-Mobilność.

Opracowała: Sylwia Makowska


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama