Społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Szymona Konarskiego w Sejnach obchodziła 70-lecie istnienia. Podczas jubileuszu zostali uhonorowani zasłużeni pracownicy szkoły. W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bogdan oraz wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski.
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję Biskupa Romualda Kamińskiego. Po nabożeństwie uczestnicy przemaszerowali do szkolnych ogrodów, gdzie miała miejsce część oficjalna obchodów.
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki wraz z wicewojewodą podlaskim wręczyli odznaczenia państwowe złoty, srebrny i brązowe Krzyże Zasługi nauczycielom szkoły. Wicewojewoda podlaski zabierając głos podziękował społeczności szkolnej za wieloletnią, rzetelną pracę, która przyczyniła się do tego, że Liceum Ogólnokształcące w Sejnach to znana i szanowna placówka oświatowa w środowisku lokalnym.
- Dziękuję za zaproszenie na dzisiejszą wyjątkową uroczystość. Liceum Ogólnokształcące imienia Szymona Konarskiego w Sejnach wypełnia swoją misję i jest atrakcyjną szkołą dla młodych ludzi, którzy chętnie przychodzą tutaj aby zdobywać wiedzę. Wszystkim absolwentom i uczniom gratuluję wyboru szkoły.
Jubileusz był okazją do przekazania gratulacji i wyrazów uznania wszystkim osobom, którzy tworzyli historię szkoły. Wicewojewoda podlaski wręczył pamiątkowy grawerton Dyrektorowi Liceum Ogólnokształcącego imienia Szymona Konarskiego w Sejnach Andrzejowi Małkińskiemu, życząc całej społeczności szkolnej wszelkiej pomyślności i kolejnych wspaniałych jubileuszy.
Liceum Ogólnokształcące w Sejnach powołano w 1944 roku, zaraz po przejściu frontu przez sejneńszczyznę. Szkoła pielęgnowała tradycje szkolnictwa międzywojennego, dlatego składała się z czteroletniego gimnazjum i dwuletniego liceum. Pierwszą średnią szkołą było Prywatne Koedukacyjne Gimnazjum i Liceum w Sejnach. Od 1963 roku szkoła nosi imię Szymona Konarskiego – młodego bohatera powstania listopadowego.
Nauczyciele oraz uczniowie tej szkoły aktywnie uczestniczą w różnych projektach, które umożliwiają poszerzenie wiedzy i rozwijanie pasji oraz zainteresowań. Warto wymienić część realizowanych inicjatyw, są to: „Uczenie się przez całe życie”, „Archimedes”, Białystok – dobre miejsce do studiowania”.
W uroczystości udział wzięli: przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, uczniowie, rodzice oraz licznie zgromadzeni absolwenci.
Komentarze