Jak mówi Anna Długozima, dzięki temu pacjenci z Powiatu Kolneńskiego będą mogli znaleźć pomoc bez konieczności wyjeżdżania do innego miasta.
- Uruchamiamy Poradnię Leczenia Bólu. Takiej Poradni do tej pory w Szpitalu nie było, natomiast jest spore zapotrzebowanie na tego typu usługi. Pacjenci z terenu Powiatu Kolneńskiego muszą teraz szukać pomocy w powiatach ościennych i w większych ośrodkach. A przecież jesteśmy w stanie te usługi zabezpieczyć tutaj, na miejscu. I to robimy. - mówiła Aneta Długozima.
W Szpitalu trwa też modernizacja Poradni Ginekologicznej. Jest to konieczne, bo chociaż spada liczba porodów, to jednocześnie rośnie liczba pacjentek, które leczą się w Poradni - dodaje Aneta Długozima.
- Robimy remont z przebudową na potrzeby tej Poradni, żeby polepszyć warunki udzielanych świadczeń. Rzeczywiście, liczba porodów w ostatnich latach mocno spada, są to kilkunastoprocentowe spadki rok do roku. Natomiast rośnie liczba pacjentek ginekologicznych i tutaj zapotrzebowanie na tego typu usługi jest. Poradnia obsługuje zarówno pacjentki w ciąży jak i pacjentki wymagające jakichkolwiek interwencji ginekologicznych.
W tym roku, do 14 listopada, w Szpitalu Kolnie urodziło tylko 127 kobiet. Jednocześnie rośnie liczba pacjentek, które wymagają interwencji ginekologicznej. W 2022 roku było ich 414, w 2023 roku – 496, a w 2024 roku - 459 (dane do 31.10.2024r. ).
Utworzenie nowej Poradni Leczenia Bólu i modernizacja Poradni Ginekologicznej to kolejne inwestycje w kolneński Szpital - mówi Starosta, Tadeusz Klama.
- Na inwestycję, rozbudowę i modernizację Szpitala oraz Przychodni, a także kupno sprzętu wydaliśmy już ponad 28 milionów złotych. To pokazuje, że Szpital Ogólny w Kolnie jest priorytetem dla Zarządu Powiatu. Staramy się, żeby Szpital stale się rozwijał, a pacjenci byli leczeni nowoczesnym sprzętem, w jak najlepszych warunkach. Nie na wszystko mamy wpływ, ale tam gdzie możemy - działamy na 100 procent. - mówi Tadeusz Klama.
Komentarze