Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 grudnia 2024 03:11
Reklama

Mlekpol ponownie na podium Podlaskiej Złotej Setki

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol kolejny rok z rzędu znalazła się wśród liderów Podlaskiej Złotej Setki, zajmując w zestawieniu drugie miejsce. Ranking przygotowywany przez redakcje „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” wyłania firmy o największym znaczeniu dla gospodarki województwa, z naciskiem na osiągnięcia przedsiębiorstw i ich wpływ na rozwój regionu.

Uroczysta gala Podlaskiej Złotej Setki odbyła się 14 listopada 2024 roku w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W imieniu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol nagrodę odebrała Małgorzata Cebelińska, Wiceprezes Zarządu, która podkreśliła, że przyjmuje ją z dumą i wdzięcznością. 

– Mlekpol to przede wszystkim ludzie – od rolników-dostawców mleka, poprzez pracowników czternastu zakładów w różnych regionach Polski (w tym siedmiu na Podlasiu), aż po lokalne społeczności, skupione wokół poszczególnych oddziałów firmy. To dzięki ich wysiłkom, sumienności i wierze w naszą misję możemy wytwarzać najwyższej jakości produkty mleczne, docierające nie tylko na stoły milionów Polaków, ale także do ponad 100 państw świata – skomentowała Małgorzata Cebelińska.

Wiceprezes Zarządu wskazała ponadto, jak dużą rolę w sukcesie Spółdzielni odgrywają dostawcy:

To właśnie rolnicy zapewniają Spółdzielni najwyższej jakości surowiec, który pozwala nam tworzyć produkty, które są synonimem smaku i polskiej tradycji, w tym tradycji Podlasia. Wspieranie lokalnych gospodarstw i współpraca z nimi to dla nas nie tylko obowiązek, ale i zaszczyt. Wierzymy, że wspólnie możemy dbać o przyszłość polskiego rolnictwa i zrównoważony rozwój całego regionu.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol to czołowy polski producent mleka i produktów nabiałowych. Jest właścicielem popularnych marek, m.in.: Łaciate, Mazurski Smak, Maślanka Mrągowska, Rolmlecz czy Milko. Roczny skup mleka firmy przekracza pułap 2 mld litrów, a produkty grajewskiej Spółdzielni można kupić na sześciu kontynentach. 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama