Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 22 grudnia 2024 11:19
Reklama

Niektórzy emeryci wcześniej otrzymają wypłaty za listopad

Niektórzy emeryci i renciści, a także osoby, które pobierają z ZUS-u inne świadczenia długoterminowe mogą otrzymać swoje wypłaty za listopad nieco wcześniej. Dotyczy to płatności, które standardowa przypadają na 1 i 10 dzień miesiąca. Z uwagi na Dzień Wszystkich Świętych obchodzony 1 listopada świadczenia zostaną wypłacone do31 października. Również osoby, których termin płatności świadczenia przypada w niedzielę - 10 listopada dostaną je najpóźniej do 8 listopada.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych świadczenia emerytalno-rentowe wypłaca w kilku terminach: 1., 6., 10., 15., 20., i 25 dnia miesiąca. Jeśli termin płatności świadczenia przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy lub w sobotę, to świadczenie wypłacane jest wcześniej. Dlatego osoby, które powinny otrzymać swoje przelewy i przekazy 1 listopada, otrzymają pieniądze jak zwykle z wyprzedzeniem. Emerytury i renty doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 28 października.  Natomiast świadczenia, które przekazywane są na konto, trafią do banków 30 października, a w przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą 29 października - informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie podlaskim.

Z wyprzedzeniem swoje świadczenia otrzymają również seniorzy, których termin wypłaty emerytury czy renty przypada na 10 listopada. Ich rachunki i portfele zostaną zasilone nieco wcześniej. 5 listopada ZUS przekaże środki na pocztę, a przelewy na konta bankowe zrealizuje 7 listopada, natomiast świadczenia na rachunki bankowe za granicą przekaże 6 listopada.

Seniorów, którzy wciąż otrzymują wypłaty swoich świadczeń za pośrednictwem poczty, Zakład zachęca, aby rozważyli możliwości bezpiecznej formy przekazywania emerytur czy rent w formie przelewów na konto. Otrzymując wypłatę z ZUS-u na rachunek bankowy, nie trzeba czekać na wizytę listonosz, a pieniądze w banku są bezpieczne. Wskaźnik ubankowienia świadczeń długoterminowych wypłacanych przez Zakład obecnie wynosi w kraju 79,4 proc., w województwie podlaskim 81,2 proc.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama