Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 15:26
Reklama dotacje rpo

Uroczyste zakończenie Jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”

W niedzielę 6 października 2024 o godzinie 19:00 w Katedrze Łomżyńskiej, odbędzie się koncert wieńczący jubileuszową XX edycję Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”. Razem z orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego pod batutą włoskiego dyrygenta Maurizio Colasantiego wystąpią soliści: Anna Mikołajczyk-Niewiedział (sopran), Aneta Łukaszewicz (mezzosopran), Krzysztof Zimny (tenor), Wojtek Gierlach (bas) oraz chóry: Chór Akademicki Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich (przygotowanie chóru: Agnieszka Sowa) i Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (przygotowanie chóru: Benedykt Odya). Koncert w ramach „Weekendu seniora z kulturą". Wstęp wolny.
Uroczyste zakończenie Jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki „Sacrum et Musica”

 

Anna Mikołajczyk-Niewiedział to wieloletnia solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, Opery Bałtyckiej czy Opery Wrocławskiej, gdzie zaśpiewała wiele pierwszoplanowych ról. Dokonała nagrań ponad 50 albumów płytowych, a wśród nich jest 15, które otrzymały nagrodę Akademii Fonograficznej FRYDERYK.

Aneta Łukaszewicz to solistka Polskiej Opery Królewskiej, wieloletnia solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracowała z wieloma polskimi orkiestrami filharmonicznymi,

Krzysztof Zimny jest solistą Opery Nova w Bydgoszczy, współpracował także z Teatrem Wielkim w Łodzi. Występuje na deskach wielu filharmonii w Polsce, w tym Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Wojtek Gierlach to laureat wielu nagród i wyróżnień na międzynarodowych konkursach wokalnych. W sezonie 2017/2018 zadebiutował w Operze Królewskiej w Covent Garden w Londynie. Występuje w teatrach operowych w całej Europie (Anglia, Walia, Niemcy, Austria, Dania, Francja, Hiszpania) oraz USA (Nowy Jork).

Historia Chóru Akademickiego Politechniki Bydgoskiej Im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich sięga lat 70-tych. Nieprzerwalnie Chór Akademicki kontynuuje tą tradycję od 1996 roku. Zespół od 2007 roku pracuje pod kierunkiem dr Agnieszki Sowy i skupia w swym gronie studentów i absolwentów Politechniki jak i innych Uczelni. Przez ostatnie kilka lat Chór wystąpił ponad 200 razy, uświetniając ważne uroczystości uczelni i miasta, występuje także na deskach filharmonii w Polsce. Chór odbył również wiele tournee po Europie. Chór Akademicki PBŚ jest także laureatem wielu nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Powstały w 1971 roku Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy działa pod kierownictwem artystycznym prof. dr. hab. Bernarda Mendlika oraz prof. uczelni dra hab. Benedykta Odya. Zespół od wielu lat współpracuje z liczącymi się w kraju instytucjami muzycznymi: Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Filharmonia Bałtycka w Gdańsku, Opera Nova w Bydgoszczy, Opera Bałtycka w Gdańsku. Chór Akademicki zdobył wiele nagród i wyróżnień na zagranicznych oraz krajowych i międzynarodowych festiwalach i konkursach chóralnych. Z koncertami odwiedził wiele krajów Europy.

Maurizio Colasanti to znany łomżyńskim melomanom włoski dyrygent jest uznawany na międzynarodowej scenie jako jeden z najbardziej dynamicznych i eklektycznych dyrygentów swojego pokolenia. Współpracował z wieloma znakomitymi orkiestrami w Europie, obu Amerykach i Australii, występując w wielu znakomitych salach koncertowych m.in: Carnegie Hall (Nowy Jork), St. Martin in the Fields (Londyn), Teatro San Carlo (Neapol), Teatro dell'Opera (Rzym), Melba Hall (Melbourne, Australia).


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama