Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol tworzy obecnie czternaście wysoko wyspecjalizowanych zakładów i blisko 8 tysięcy dostawców. Firma jest właścicielem cennych marek nabiałowych, takich jak: Łaciate, Maślanka Mrągowska, Rolmlecz, Mazurski Smak czy JOGO, a jej produkty trafiają do ponad 100 państw świata.
Mlekpol może się też pochwalić licznymi nagrodami w konkursach konsumenckich i branżowych, a jego działania z zakresu dbałości o rolników i pracowników oraz wspierania inicjatyw charytatywnych, sportowych, społecznych i kulturalnych –spotykają się z uznaniem zarówno sektora, jak i samych konsumentów.
– Obecnie skupiamy się na modernizacji procesów produkcyjnych oraz realizacji inwestycji związanych ze strategią zrównoważonego rozwoju. Nieustannie wprowadzamy też na rynek kolejne, innowacyjne produkty, będące odpowiedzią na oczekiwania współczesnych konsumentów. Wiele uwagi poświęcamy ponadto kwestiom pracowniczym i spółdzielczym oraz działaniom CSR-owym, które są realizacją misji Mlekpolu, wyrażającej się w haśle: „Naturalnie dbamy o ludzi”. Cieszymy się, że nasze wysiłki są doceniane w tego typu niezależnych plebiscytach – wynik rankingu komentuje Prezes Zarządu SM Mlekpol Tadeusz Mroczkowski.
Celem Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich jest wyłonienie czołówki branży mleczarskiej w kraju. Przy tworzeniu zestawienia wzięto pod uwagę kwestie techniczne, jak i finansowe, a także dane „miękkie”, odnoszące się do społecznej odpowiedzialności biznesu. Firmy wskazywały ponadto na swoją politykę jakości oraz zaangażowanie w pozyskiwanie funduszy unijnych.
Ogólnopolski Ranking Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich tworzony jest przez „Strefę Gospodarki” – niezależny dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej”.
Komentarze