Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 11:48
Reklama dotacje rpo

Zaproszenie na 40. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę - [VIDEO]

14 dni pieszej wędrówki w różnych warunkach atmosferycznych, do pokonania ponad 400 kilometrów. Wszystko po to, by stanąć przed tronem Jasnogórskiej Matki i oddać jej wszelkie troski, prośby, błagania oraz pokłonić z wdzięczności za każdy cud dziejący się w życiu. Rozpoczęły się przygotowania do 40. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej (PPŁ).
Zaproszenie na 40. Pieszą Pielgrzymkę Łomżyńską na Jasną Górę - [VIDEO]

Zapisy na 40. PPŁ prowadzone są poprzez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymkalomzynska.org lub w sekretariacie Pielgrzymki na trasie. Zapisanie się na PPŁ jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz zgodą na przetwarzanie wizerunku i danych osobowych. Przy zapisach, uiszczamy wpisowe w wysokości 300 zł na pokrycie kosztów pielgrzymki (lekarstw, transportu, środków technicznych, medialnych, napraw, kosztów nagłośnienia i sanitariatów, opłatę za bagaż) – czytamy w zakładce strony. 
Dzieci do lat 10 wyruszają bezpłatnie. Rodzina niezależnie od liczby osób (tylko rodzice-dzieci, dziadkowie- wnuki) 500 zł. (Nie dotyczy rodzeństwa ciotecznego i kuzynów).
Opłata wpisowa na pielgrzymkę może być uiszczona drogą elektroniczną na konto:

 „Stowarzyszenia Piesza Pielgrzymka” Stowarzyszenie Piesza Pielgrzymka Łomżyńska ul. Dworna 25, 18-400 Łomża, PEKAO S.A. nr 36 1240 1532 1111 0010 8358 0692, w treści przelewu wpisujemy: wpisowe 40 PPŁ oraz imię i nazwisko
 

Można także uiścić wpisowe w Sekretariacie Pielgrzymki na trasie Kartę pielgrzyma, znaczek i śpiewnik będzie można odebrać w Sekretariacie Pielgrzymki na trasie.
Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w pielgrzymce:

 a) do lat 15 – w towarzystwie osoby dorosłej idącej w pielgrzymce, która jest rodzicem lub opiekunem prawnym 
b) w wieku 16-18 lat – na podstawie pisemnego zezwolenia rodziców lub opiekunów, które należy pozostawić w Sekretariacie Pielgrzymki.
Warunkiem uczestnictwa w pielgrzymce jest zapisanie się na pielgrzymkę, uiszczenie wpisowego oraz posiadanie znaczka i karty pielgrzyma.

Jak podkreśla ks. bp Janusz Stepnowski, trzydziestodziewięcioletnia historia pielgrzymowania z Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę to przede wszystkim historia osób tworzących tą niezwykłą wspólnotę w drodze ku Maryi, Matce Kościoła. Jest to historia doświadczenia konkretnego człowieka, pielgrzyma, który swoją codzienność pragnie związać z Chrystusem i Jego Matką.

- Cieszymy się, że pielgrzymi kolejny rok z rzędu będę mogli wyruszyć na szlak, w tym roku będziemy świętować okrągłą rocznicę, bo będzie to już 40 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę – mówił ks. bp Janusz Stepnowski. - Pielgrzymka Łomżyńska jest długą pielgrzymką, bo trwa prawie dwa tygodnie. Są to dwa tygodnie trudu, bardzo często dużego poświecenie. Jest to czas nierzadko “wyjęty” z urlopu. To nie jest czas przez nikogo darowany. W dzisiejszych czasach praca jest bardzo wymagająca i trudno jest nieraz te dwa tygodnie wygospodarować. Dlatego czasami ludzie uczestniczą dwa, trzy dni i wracają  do domu, do pracy. To są najdłuższe rekolekcje w drodze – przekonuje ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej.

 - Ja tradycyjnie odprowadzę pielgrzymkę do granic miasta, będę trzeciego dnia, odprawię mszę świętą dla pielgrzymów oraz przyjadę do nich ostatniego dnia. Już od rana pójdę z nimi na Jasną Górę ostanie 25 kilometrów – tłumaczył bp Janusz Stepnowski.

Wielu tych, którzy przeszli pątniczy szlak wraca na niego z powodu głębokich przeżyć i wielu łask, jakie otrzymali, zarówno pielgrzymując, jak też już po powrocie do swoich rodzin i bliskich. Są to Ci sami ludzie, ale już nie tacy sami. 

 



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama