Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 21 listopada 2024 20:54
Reklama

Ostatnie dni na złożenie wniosku 800 plus za czerwiec

Tylko do 30 czerwca można składać wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego, by zachować prawo do wypłaty 800 plus przez cały nowy okres świadczeniowy 2024/2025. Spóźnienie się nawet o jeden dzień spowoduje, że ZUS pieniędzy za czerwiec już nie wypłaci.
Ostatnie dni na złożenie wniosku  800 plus za czerwiec

Od lutego trwa nabór wniosków na nowy okres rozliczeniowy 800 plus, który rozpoczął się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 31 maja 2025 r. Do tej pory w całym kraju wpłynęło 4,5 mln wniosków o 800 plus na ponad 7 mln dzieci. 

Aby zachować ciągłość świadczenia, rodzice i opiekunowie musieli złożyć wnioski o przyznanie środków z programu do 30 kwietnia 2024 r. Dało im to gwarancję wypłaty jeszcze w czerwcu. Jeśli dokumenty zostały przekazane w maju, to przelewu na konto należy spodziewać się w lipcu. A jeśli wniosek zostanie złożony w czerwcu, to wypłaty będzie można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca.

- Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze do 30 czerwca daje gwarancję, że wypłatę za czerwiec, lipiec i sierpień uprawnieni rodzice i opiekunowie  otrzymają najpóźniej do 31 sierpnia 2024 r. Wniosek złożony w lipcu da prawo do świadczenia tylko od tego miesiąca. Osoby, które chcą dostać wsparcie od początku nowego okresu rozliczeniowego, na załatwienie formalności mają już tylko kilka dni – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego

Wniosek można złożyć jedynie elektronicznie przez aplikację mobilną mZUS na smartfony i tablety, bezpośrednio na PUE ZUS, na portalu Emp@tia, albo w bankowości elektronicznej. Wypłata środków odbywa się bezgotówkowo na podany we wniosku numer konta. ZUS przekazuje pieniądze w  każdym miesiącu w dziesięciu terminach płatności.   W ramach nowego okresu świadczeniowego 800 plus do na dzień 26 czerwca ZUS przyznał 6,2 mln świadczeń, a do rodziców z tego tytułu trafiły 4,9 mld zł.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama