Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 08:56
Reklama

Modernizacja Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Łomży-[VIDEO]

Więcej stanowisk i udogodnień dla mieszkańców powiatu łomżyńskiego oraz lepszy komfort pracy urzędników. Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Łomży zmienia swoją dotychczasowa siedzibę. Nowa sala obsługi mieści się na parterze budynku z bezpośrednim dostępem z ulicy.
Modernizacja Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Łomży-[VIDEO]

- Przygotowujemy się do otwarcia nowego Wydziału Komunikacji, zlokalizowanego w innym miejscu, z bezpośrednim wejściem od Szosy Zambrowskiej - powiedział Lech Marek Szabłowski, starosta łomżyński. - Bardzo istotne, że wejście do nowego wydziału zostało przebudowane. Pojawił się także podnośnik dla osób z niepełnosprawnością. W tej chwili trwają prace wykończeniowe wewnątrz sali, czyli montaż mebli i instalacji urządzeń teletechnicznych - dodał Lech Marek Szabłowski.

Liczba interesantów w Wydziale Komunikacji ciągle wzrasta, a co za tym idzie przybywa rejestrowanych pojazdów i spraw, które załatwiają urzędnicy Wydziału Komunikacji. W powiecie łomżyńskim mieszka blisko 50 tysięcy osób. Każdego tygodnia urzędnicy obsługują nawet 500 osób. Od lat wydział mieścił się w holu Starostwa, teraz zarówno klienci, ale także pracownicy będą mieli komfortowe warunki pracy i obsługi. Obsługa klientów odbywać się będzie na siedząco, jednocześnie przy ośmiu stanowiskach.

- Remont tego miejsca trwał dosyć długo, ale chcieliśmy, żeby wszystko było nowoczesne i dostosowane do potrzeb zarówno pracowników i klientów wydziału – powiedziała Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński. -  Lada dzień Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW) będzie przynosiła swoje systemy w to nowe miejsce, a kiedy to zostanie już zrobione będziemy mogli przenieść obsługę interesanta właśnie tutaj – dodała Maria Dziekońska.

Wydział Komunikacji to jeden z najczęściej odwiedzanych wydziałów w Starostwie Powiatowym w Łomży. Rocznie korzysta z niego około 30 tysięcy osób. Rejestrowanie, wyrejestrowanie pojazdów, przyjmowanie zawiadomień o ich zbyciu lub nabyciu, nadawanie cech identyfikacyjnych pojazdu czy czasowe wycofanie ich z ruchu - to m.in. zakres spraw załatwianych w tej chwili w mało komfortowych warunkach. 

- Pośród wielu interesantów, którzy przychodzą do Wydziału Komunikacji, są również przedstawiciele i właściciele firm transportowych, którzy mają do załatwienia kilkanaście spraw związanych z prowadzoną przez siebie  działalnością – mówił Lech Marek Szabłowski, starosta łomżyński. -  Chcemy tych interesantów obsługiwać w sposób odrębny, na zasadzie VIP, bo to szczególni nasi podatnicy i będą załatwiani w sposób odrębny, na podstawie telefonicznego umówienia wizyty, co usprawni ich obsługę – dodał starosta.

W nowym Wydziale Komunikacji działać będzie informatyczny system kolejkowy. To narzędzie wspomagające obsługę klientów, które w znaczącym stopniu zmniejszy lub całkowicie zlikwiduje problematyczne w dzisiejszych czasach kolejki. System wspomaga pracowników na każdym etapie obsługi. Pozwala skrócić czas oczekiwania klientów i zaplanować bezkonfliktową obsługę.

- Przez ten system kolejkowy, który będzie zainstalowany w wydziale  będzie można się rejestrować online. Będzie też można online sprawdzić swoją pozycję w kolejce – dodał Lech Marek Szabłowski.

Podczas modernizacji pomieszczeń przeznaczonych na nowy wydział wymieniono drzwi wejściowe i drzwi wiatrołapu, od strony południowo-zachodniej budynku Starostwa Powiatowego, odnowione zostały schody zewnętrzne z dostosowaniem ich dla osób z niepełnosprawnościami. Została zamontowana platforma, dzięki której osoby z trudnościami w poruszaniu się będą miały ułatwiony dostęp i możliwość wejścia do sali obsługi. Oficjalne otwarcie nowej sali obsługi Wydziału Komunikacji to już kwestia  dni.

Projekt modernizacji, w części dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, możliwy był na podstawie umowy o powierzenie grantu w ramach projektu „Dostępny samorząd - granty” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

 

 



Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama