Media społecznościowe, takie jak Facebook, Instagram, Twitter, są potężnymi narzędziami edukacyjnymi. Dzięki nim informacje na temat OZE mogą dotrzeć do szerokiej publiczności na całym świecie. Z tego co oferuje nam Internet należy umiejętnie korzystać, ponieważ praca w social mediach, praca z telefonem niesie ze sobą także moc zagrożeń. Panel o tym jak działać w Internecie prowadziła Kaja Lenart.
Posty, artykuły na temat korzyści płynących z OZE, takich jak energia słoneczna, wiatrowa czy geotermalna, mogą być łatwo udostępniane i komentowane, co przyczynia się do zwiększenia świadomości na ten temat. Odpowiedni tekst, również trzeba ładnie „ubrać w słowa” , o czym uczniom opowiadał redaktor Polskiego Radia Białystok – Adam Dąbrowski .
W dobie Internetu uwagę przykuwa przede wszystkim grafika i film. Jak zrobić dobre zdjęcie i ciekawy film do mediów społecznościowych? Jak zaciekawić widza? Karol Babiel, który narzędzia cyfrowe ma w „małym paluszku”, podzielił się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem.
Moc mediów społecznościowych w promowaniu OZE jest ogromna. Dzięki nim, edukacja na temat zrównoważonej energii, budowanie społeczności i wspieranie inicjatyw staje się łatwiejsze i bardziej efektywne. W dobie cyfryzacji i globalizacji, media społecznościowe stanowią klucz do zwiększenia świadomości i zaangażowania w kwestie związane z OZE na całym świecie.
Komentarze