Samorząd województwa nadzoruje pracę ośrodków, potrzebuje zatem bardzo dokładnych analiz, aby osiągać jak najlepszą jakość działania tych instytucji, a co za tym idzie poprawę bezpieczeństwa na drogach - podkreślał wicemarszałek Marek Olbryś.
- Stąd nasze systematyczne spotkania i rozmowy, które pozwalają zebrać wiedzę i odpowiednio kształtować plany działania na przyszłość. Działalność WORD-ów zarząd województwa ocenia dobrze, choć - mam nadzieję - zawsze może być jeszcze trochę lepiej. Dane statystyczne i opinie osób zdających egzaminy wskazują, że nasze ośrodki nalezą do wiodących w kraju. Ich dobra kondycja finansowa pozwala na zadowalające kształtowanie płac pracowników, poprawianie infrastruktury, ale także większe odpisy związane z działaniami na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego - mówił wicemarszałek.
Podlaska Policja podsumowała tegoroczną 3-dniową akcję "Wszystkich Świętych". W dwóch wypadkach jedna osoba zginęła, a jedna została ranna. Policjantom zgłoszono blisko 130 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 14 nietrzeźwych kierowców. To bilans policyjnej akcji. w woj. podlaskim. Natomiast celem Podlaskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest zero wypadków śmiertelnych do 2050 roku. Właśnie sprawom bezpieczeństwa poświęcił wicemarszałek podczas spotkania szczególną uwagę. Właśnie sprawom bezpieczeństwa poświęcił w swoim wystąpieniu szczególną uwagę.
- Przyznam, że zaniepokoiły mnie informacje dotyczące sytuacji na drogach w okresie tych listopadowych dni, kiedy wiele osób wybiera się w podróż. W naszym województwie nie było źle, ale nie brakowało dramatycznych doniesień z kraju. Nie jesteśmy jako samorząd województwa i WORD-y głównymi czynnikami decydującymi o bezpieczeństwie na drogach. Staramy się jednak poprawiać jakość dróg, ich odpowiednie oznakowanie, wpływać na jakość szkolenia i egzaminowania kierowców, bo nic nas nie zwalnia z obowiązku troski o mieszkańców. Chociażby w zakresie dostarczania przyszłym kierowcom wiedzy o zasadach korzystania z dróg szybkiego ruchu, których przybywa w naszym regionie - dodał wicemarszałek Marek Olbryś.
Współgospodarzem spotkania był Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD w Łomży.
- Spotykamy się przede wszystkim aby omówić funkcjonowanie naszych instytucji, przedstawić tegoroczne dane i omówić wyniki finansowe. Ważnym punktem jest także analiza zapisów statutowych naszych trzech jednostek. Są pewne różnice i chcemy ujednolicić te nasze podstawowe dokumenty. Sprawy bezpieczeństwa także są omawiane, choć bardziej szczegółowo zajmiemy się nimi podczas grudniowego spotkania Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - stwierdził Mirosław Oliferuk. Kierowany przez niego WORD w Łomży należy do najbardziej zapracowanych nie tylko w regionie, ale i w kraju. Każdego dnia (z wyjątkiem tylko niedziel i świąt) przyjmuje 250 - 350 uczestników egzaminów teoretycznych i praktycznych. W 30-letniej historii ośrodka uzbierało się już 1 milion 300 tysięcy zdających.
W naradzie wzięli udział dyrektorzy wszystkich WORD-ów w województwie. Obok Mirosława Oliferuka także Przemysław Sarosiek z Białegostoku i Grzegorz Wilczyński z Suwałk wraz ze współpracownikami.
- Ciągle pracujemy nad poprawą jakości pracy ośrodków - podkreślił Grzegorz Wilczyński.
Komentarze