– Bardzo dziękuję, że tak dbacie o swoje małe ojczyzny. Powiat grajewski i gmina to przepiękne tereny i bardzo się cieszę, że mają tak znakomitych gospodarzy, którzy korzystają z szans na poprawianie warunków życia mieszkańców. Od 8 lat tych możliwości jest najwięcej w historii, a gmina Grajewo pokazuje jak pięknie można ten dobry czas spożytkować. To wielka wasza zasługa - mówił samorządowcom wicemarszałek Marek Olbryś.
Bogumiła Olbryś gratulowała im także umiejętnego połączenia w procesie inwestycyjnym walorów użytkowych i estetyki.
– Te miejscowości po prostu pięknie rozkwitły - podkreślała.
Wójt gminy Grajewo Stanisław Szleter z dumą opowiadał o zakończonych właśnie zadaniach, które realizowała gmina wspierana finansowo przez rządowe programy drogowy i Polski Ład, a w przypadku boiska i bieżni przy szkole w Wierzbowie także przez samorząd województwa (450 tys. zł dofinansowania, czyli ponad połowa kosztów).
– Staramy się, aby w gminie wszystko zmieniało się na lepsze, a dzisiaj finalizujemy pięć inwestycji: bieżnia i boisko w szkole podstawowej w Wierzbowie, stacja uzdatniania wody i droga w Wojewodzinie, droga oraz świetlica wiejska z remizą strażacką w Toczyłowie - wskazywał wójt Stanisław Szleter, wójt gminy Grajewo.
Zrealizowane zadania mają znaczenie większe niż tylko poprawienie komfortu życia mieszkańców.
– W Wojewodzinie stacja uzdatniania wody i rozbudowana sieć wodociągowa będzie służyć także potrzebom powstającej jednostki wojskowej, a nowe drogi przyczynią się do poprawienia całego układu komunikacyjnego - wskazywał starosta grajewski Waldemar Remfeld.
Znakomitego wykorzystania możliwości rozwojowych gratulował gospodarzom poseł Kazimierz Gwiazdowski.
– Bardzo duże święto dzisiaj w gminie Grajewo. Zakończone zostały inwestycje potrzebne społeczności lokalnej, ale nie byłoby ich gdyby nie rządowe programy Polski Ład czy fundusz rozwoju dróg - podkreślał poseł Kazimierz Gwiazdowski.
Radości nie kryli zgromadzeni na uroczystościach mieszkańcy.
– Wierzymy, że to milowy krok w rozwoju naszej wsi. Droga i ścieżka rowerowa oraz świetlica i remiza to marzenia mieszkańców od dziesięcioleci. Powinien być to też bodziec rozwoju turystyki nad naszym jeziorem, może przybędzie też osiedlających się u nas mieszkańców. Mamy w planach inicjatywy dla dzieci, seniorów, a dzięki asfaltowej drodze nie będziemy już narzekać na bezpieczeństwo i zakurzone okna - mówiła Marzena Wszeborowska z Koła Gospodyń Wiejskich w Toczyłowie.
Wójt Stanisław Szleter przekazał podziękowania i pamiątkowe statuetki wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego zakończenia kilku inwestycji. Z gratulacjami odwiedzili go tego dnia zaprzyjaźnieni samorządowcy z gmin powiatu grajewskiego i sąsiedzi z Prostek w województwie warmińsko - mazurskim.
Komentarze