Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 01:25
Reklama

Nowy Rok Szkolny w Łomży - [VIDEO]

Pierwszy dzwonek zabrzmiał. To znak, że uczniowie wrócili w szkolne mury. Teraz przed nimi 10 miesięcy nauki. 4 września, już od samego rana, przed szkołami można było zauważyć uśmiechnięte twarze dzieci, które wracają do swoich kolegów i koleżanek.

- Widać troszeczkę niepewności na twarzach nowych uczniów, ale myślę że to tylko w dniu dzisiejszym i po rozpoczęciu roku ten strach się rozpłynie i już nigdy nie powróci. Uczniom życzę dużo wytrwałości, by nawiązywali nowe przyjaźnie, by się spełniali, by uczyli się nowych rzeczy. Tym młodym ludziom życzę dużo siły w pokonywaniu trudności, które z pewnością pojawią się w roku szkolnym. Mam nadzieję jednak, że wspólnymi siłami, przy pomocy nas - nauczycieli, całej kadry, dzieciaki będą czuły się bardzo dobrze - mówiła Justyna Brzóska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży.

Po czasie błogiego lenistwa i wypoczynku trzeba wrócić do pracy w szkolnych ławkach. Będą nowe wyzwania, ale też nowe przygody i przyjaźnie.

- Miasto Łomża wchodzi w ten rok szkolny w pełni przygotowane. Nasze obiekty przeszły remonty niezbędne do tego, żeby szkoły funkcjonowały w sposób właściwy w bieżącym roku szkolnym. Cieszymy się również, że uczniowie są zadowoleni, wracają wypoczęci z wakacji i z pewnością przystąpią do ciężkiej wytężonej pracy, której efekty na pewno będziemy widzieli na koniec roku szkolnego. W tym miejscu, w imieniu własnym, jak również w imieniu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego chciałem złożyć serdeczne życzenia uczniom, żeby ten okres wykorzystały na zdobywanie wiedzy, która później przyda się w dalszym życiu. Nauczycielom, żeby mieli satysfakcję z wykonywanej pracy, a rodzicom również tego, żeby mieli pociechę z wiedzy, którą zdobyły ich dzieci – życzył zebranym nauczycielom i uczniom w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży, wiceprezydent miasta Łomża, Andrzej Stypułkowski.

Niektórzy uczniowie nie mogli doczekać się pierwszego dzwonka, innym ciężko było rozstać się z wakacyjnym lenistwem.

- Najbardziej się cieszę, że koleżanki są, gorzej jednak, że lekcje wrócą – nie kryła trosk Kalina z klasy IIIC, z SP nr 7.

- Myślę, że będą ciężkie chwile, dlatego, że na przykład będzie coś trudnego do nauczenia się albo duża praca domowa i tego się najbardziej obawiam – mówiła z kolei koleżanka Kaliny, Pola.

Nowy rok szkolny 2023/2024 w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łomża rozpoczęło nieco ponad 10 000 uczniów i około 1200 nauczycieli.

- Młodzież jest uśmiechnięta, wypoczęta. Mam nadzieję, że są już gotowi do rozpoczęcia roku szkolnego. Mamy 10 klas pierwszych. Mieliśmy bardzo wysoki nabór. Mam nadzieję, że w naszej szkole się zaklimatyzują szybko. Uczniowie klas pierwszych nie mogą dostać jedynki przez ten okres adaptacji z nowym środowiskiem, z nowymi koleżankami i kolegami i z nowymi nauczycielami. W naszej placówce chcę żeby się dobrze poczuli, żeby zrozumieli nasze standardy, w jaki sposób mają się rozwijać, w jaki sposób mają podejmować ten trud nauczania i kształtowania swoich umiejętności. To jest szkoła techniczno - zawodowa, więc ważne żeby dziecko wiedziało o co mu chodzi. My nauczyciele, dyrekcja jesteśmy od wsparcia, pomocy, do rozwijania ich kreatywności i różnych zainteresowań - tłumaczyła Bogumiła Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

Drodzy Uczniowie, wiedza na Was czeka. Zdobywajcie jej jak najwięcej, a przy tym dobrze się bawcie.

 

Z rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2023/2024 minister Przemysław Czarnek skierował list oraz życzenia do uczniów, nauczycieli i rodziców. Całej społeczności szkolnej życzył wielu sukcesów edukacyjnych i wychowawczych.

Działania podejmowane przez resort edukacji w nowym roku szkolnym będą skupione z jednej strony na wychowaniu patriotycznym i krzewieniu rodzimej tradycji, z drugiej zaś na odpowiedzialnym wprowadzaniu młodego pokolenia w świat nowoczesnych technologii. Wśród priorytetów działań Ministerstwa Edukacji i Nauki znajdą się także wsparcie pedagogiczno-psychologiczne w polskich szkołach, a także poprawa warunków pracy nauczycieli.

– Tworząc szkołę przyszłości, inwestujemy w rozbudowę infrastruktury, dostosowujemy podstawę programową do wyzwań współczesnego rynku pracy, podnosimy prestiż szkolnictwa branżowego, a przede wszystkim – kontynuujemy największą w historii inwestycję w cyfryzację polskiej szkoły – podkreślił w liście skierowanym do całego środowiska oświatowego Minister Edukacji i Nauki.

 


 


Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama