Rewitalizacja w Łomży prowadzona jest konsekwentnie od lat, a podstawą do jej prowadzenia jest Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Łomża na lata 2017-2023. Właśnie kończy się okres jego realizacji. Osiągnięto wiele sukcesów realizując mniejsze i większe przedsięwzięcia rewitalizacyjne. Było to ponad 20 projektów, które miały na celu aktywizowanie i integrowanie mieszkańców Łomży, jak i gruntowna modernizacja infrastruktury. W ramach przedsięwzięć infrastrukturalnych rozbudowano i odnowiono otoczenie Dworca PKS, wyremontowano i wyposażono Oddział dla Dzieci i Oddział Zbiorów Specjalnych Miejskiej Biblioteki Publicznej, stworzono Halę Kultury i odnowiono Stary Rynek, z czego codziennie korzystają mieszkańcy Łomży, mogąc realizować różne pasje i zainteresowania oraz ciekawie spędzać czas. Miasto Łomża korzystało przy tym ze środków Unii Europejskiej.
Rewitalizacja to jednak proces wymagający wielu lat pracy. Dlatego Urząd Miejski pracuje nad Gminnym Programem Rewitalizacji na lata 2024-2034. Pierwszym krokiem tych prac było wyznaczenie tzw. obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Od 26 maja do 27 czerwca trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.
Urząd Miejski w Łomży zaprasza mieszkańców miasta, organizacje społeczne, przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z zasięgiem obszaru rewitalizacji oraz raportem, który jest podstawą jego wyznaczenia. Wszystkie informacje o konsultacjach i o całym procesie rewitalizacji są na stronie internetowej Miasta Łomża w zakładce „Rewitalizacja”.
Urząd Miejski w Łomży zaprasza Państwa na wydarzenia w ramach konsultacji społecznych. Będą to: debata o obszarze rewitalizacji połączona z wykładem o zasadach rewitalizacji (19 czerwca o godz. 17:00) oraz otwarte spotkanie konsultacyjne (20 czerwca o godz. 17:00). Oba spotkania odbędą się Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora” (ul. Krzywe Koło 1).
Wspólnie zrewitalizujmy Łomżę!
Komentarze