Do życzeń dołączył zastępca prezydenta miasta, Andrzej Garlicki, który przy tej okazji zachęcał kobiety do podejmowania różnych aktywności, zapewniając jednocześnie o wsparciu miasta.
Marszałka Województwa Podlaskiego reprezentowała Katarzyna Pietraszewska zastępca dyrektora Biura Obsługi Inwestorów i Promocji Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, która przeczytała list od marszałka Artura Kosickiego i wicemarszałka Marka Olbrysia, w którym m.in. gratulowali oni paniom umiejętności łączenia wielu ról i życzyli wszelkiej pomyślności.
Wszystkie panie obecne na spotkaniu otrzymały kwiaty, a muzyczne życzenia przekazał Vincent – pod tym pseudonimem kryje się Marcin Wincenciak. Artysta, który stawiał pierwsze muzyczne kroki już w wieku 7 lat w państwowej szkole muzycznej w Łomży. W między czasie był członkiem Studia Piosenki Pop Art, działającego w Miejskim Domu Kultury.
Jednak to debata pod hasłem „Być kobietą…” z udziałem przedsiębiorczych kobiet z sektora, biznesu, nauki i kultury była głównym elementem tegorocznego spotkania „Biznes na obcasach”, organizowanego w ramach cyklu śniadań biznesowych. W debacie udział wzięły: Ewa Grzegorczuk – właścicielka sieci gabinetów kosmetycznych COSMEO, Elwira Horosz - projektantka mody, prezes PSWF Klub Kobiet Biznesu, Sylwia Majewicz – prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych S.A., Ewa Sznejder – dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie, Monika Żochowska – współwłaścicielka Phenicoptere Sp. z o.o. Debatę poprowadziła Magdalena Bochenek.
Kobiety przekonywały, że cechuje je większa niż u mężczyzn empatia i umiejętność komunikacji. A – obok kreatywności – to właśnie one są kluczowymi kompetencjami współczesnej gospodarki. I będą jeszcze zyskiwać na znaczeniu wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, w świecie gdzie maszyny staną się dla ludzi konkurencją na rynku pracy.
Jak się okazuje w nowoczesnej gospodarce opartej na wiedzy, w procesie kreowania produktów czy zarządzania organizacją coraz istotniejsze stają się przymioty nieutożsamiane dotychczas z figurą biznesmena czy lidera. Z badań Deloitte wynika, że kobiety wybijają się szczególnie w obszarze umiejętności związanych z budowaniem efektywnych relacji i firmy opartej na wartościach, rozwijaniem talentów oraz przewodzeniem zmianom. Mają naturalną zdolność do wykonywania kilku czynności naraz i potrafią funkcjonować na kilku poziomach jednocześnie, uzyskując przy tym dobre rezultaty.
Kobiety nie potrzebują parytetów, na rynku pracy konkurują jakością, kompetencjami, dlatego ścieżki ich rozwoju osobistego pozostają zawsze ich wyborem. A o tym jak być piękną i podziwianą kobietą mówiła studentka prawa, od kilku dni Miss Polonia Województwa podlaskiego.
Spotkanie zakończył pokaz mody przygotowany przez projektantkę Elwirę Horosz i Bogumiłę Olbryś, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży z udziałem uczennic szkoły.
Spotkanie w Łomży pod hasłem Biznes na obcasach z pewnością zachęcił panie do odwagi, podejmowania ryzyka i sięgania po swoje. Spotkanie było okazję, by celebrować kobiecość i zastanowić się nad wszystkim co kobietom w dzisiejszych czasach udało się osiągnąć. Przyszłość nieuchronnie należy do kobiet, panie nie pogardzą wsparciem i zachwytem ze strony mężczyzn. Pamiętajmy o tym nie tylko 8 marca.
Komentarze