Laureatami zostają najczęściej ci, którzy dla tegoż publicznego dobra działają w sposób niekonwencjonalny, oryginalny lub zaskakujący.
Nagroda jest w pełni (nie)honorowa. Tzn. niematerialna jest i ogranicza się do poinformowania społeczeństwa, że laureat został laureatem, albowiem na to zasłużył. Nie ma żadnych dyplomów, potwierdzeń czy zaświadczeń (aczkolwiek byli i tacy laureaci, którzy się o to upominali), ponieważ nagrody przyznawane są kolegialnie i nikt nie ma uprawnień, żeby coś takiego wypisywać czy poświadczać.
PROPUBLIKABENY 2015
(IV edycja)
Zaproszenie do dyskusji otrzymały wszystkie łomżyńskie redakcje telewizyjne, radiowe, prasowe i internetowe – skorzystał, kto chciał. W efekcie międzyredakcyjne kolegium dziennikarskie zadecydowało o przyznaniu w tej edycji siedmiu nagród, w tym jednej honorowej:
1. Marszałkowi województwa podlaskiego za umiejętne i konsekwentne wyparcie Ziemi Łomżyńskiej ze wszystkich rozdań budżetowych.
2. Jaskrawej posłance Ziemi Łomżyńskiej za modową dobrą zmianę w parlamencie, propagowanie w świecie prawdziwego łomżingu oraz za czerpanie...
3. Prezydentowi Łomży - za twórcze rozwijanie tradycji poprzedników zatrudniania w myśl zasady MOSiR (Miasto Obsadzamy Swoimi i Rodziną) oraz za bezpretensjonalny pacholęcy wdzięk.
4. Zarządowi Dróg Powiatowych w Łomży za kanarkowowżółte monumentalne barierki tworzące w pięknej dolinie Narwi najdłuższy korytarz do przepędu bydła.
5. Wieloosobowemu zespołowi WKMiP (Wszystkich Kolegów Mariusza i Przyjaciół) - za kwieciste przekazywanie wiadomości co i do kogo napisał ich chlebodawca oraz precyzyjne relacje ze wszystkich jego wycieczek, z których dowiadujemy się gdzie i w jakim towarzystwie pojechał oraz z kim miał okazję zrobić sobie zdjęcie.
6. Władzom Parku Przemysłowego Łomża za innowacyjne podejście do innowacyjności i e-biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem doboru najemców powierzchni biurowych.
7. Nagroda honorowa: plastikowemu białemu misiu sprzed ratusza, żeby wrócił i nie tracił głowy.
Komentarze